michaela17

Jak se přihlásit k trvalému pobytu bez nájemní smlouvy?

Dobrý den, nedávno jsem se rozhodla přestěhovat se za prací do jiného místa bydliště a nyní bydlím v podnájmu bez možnosti smlouvy, někde jsem četla že je možné přihlásit se na město. Na magistrátu jsem se ptala a vysmáli se mi tam, že to prý nejde. Pokud ano a je možnost se evidovat jinde jaký je postup a kam mám zajít prosím?

Nejlepší odpověď
sesednizkola

Sežeň si v první řadě normální bydlení se smlouvu. Nejen, že je tohle nelegální, ale může tě kdykoliv okamžitě vyhodit na ulici a nedovoláš se nikde. Bez nájemní smlouvy tě nepřihlásí nikde.

Na město se přihlásíš tak, že se nahlásíš v tom městě kde chceš být hlášena normálně někde a pak se zase odhlásíš a řekneš, že chceš přihlásit na ohlašovnu.

Další odpovědi
Dochy

Myslím, že v tomto případě by ti majitel musel ofic. potvrdit, že v jeho bytě bydlíš. Standardně potřebuješ buď doklad o vlastnictví bytu, nebo tu smlouvu.

Osobně doporučuju zajistit si tu smlouvu, bydlení bez smlouvy mi připadá… mno… ne zrovna bezpečné.

ivzez

Nelze se přihlásit k trvalému pobytu „na úřad“.

Trvalý pobyt nelze ani jenom zrušit (nelze se jenom odněkud
odhlásit). Je nutné se přihlásit k trvalému pobytu do nemovitosti
určené k bydlení, tím se zároveň zruší původní.