marfyp

Zrušení trvalého bydliště v družstevním bytu

Chtěl bych požádat o radu jak ošetřit smlouvu, ve které bych já (pronajímatel družstevního bytu) najímal byt nájemci/pronájemci (měl by zde hlášen trvalý pobyt). Ošetřením myslím vyřešení problému v případě vystěhování nájemce/pronájemce (i proti jeho vůli) z důvodu neplnění jeho povinností.
Děkuji
Doplňuji:
Děkuji za odpověď. Jen mi z ní nebylo úplně jasné, jakým způsobem můžu na základě porušení smlouvy donutit pronájemce k odhlášení trvalého pobytu.
Děkuji
Martin

Nejlepší odpověď
standa

1. v případě družstevního bytu platí tyto pojmy:

  1. vlastník, nebo-li pronajímatel = bytové družstvo (nikoli Vy)
  2. nájemce = Vy
  3. podnájemce = osoba, které může nájemce byt podnajmout, ALE výhradně se souhlasem vlastníka !!!
  1. co se týká vašeho ´problému´, tak na to stačí použít jeden z desítek vzorů podnájemní smlouvy – na jeden z nich odkazuji níže ve zdroji.
  2. nahlášení trvalého pobytu
  • podnájemce si může nechat zaevidovat trvalý pobyt na adrese zmiňovaného podnájmu, ale jen se souhlasem vlastníka

Zdroj: http://209.85­.135.132/sear­ch?q=cache:za­AjokHWMvMJ:www­.sbdcheb.cz/sou­bory/form/pod­najemnismlouva­.doc+smlouva+o+pod­n%C3%A1jmu+by­tu&cd=19&hl=cs&ct=clnk&g­l=cz&client=fi­refox-a

Další odpovědi
fortin

To je jednoduché. Mnoho podobných otázek vám zodpověděl standa, viz link, nebo zde vyhledejte pomocí klíčových slov.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-delat-kdyz-neplati