Avatar uživatele
anonym

Zrušení trvalého pobytu

Potřebuji bývalého nájemníka odhlásit z mého bytu(trvalý pobyt) a nevím jak na to? Myslela jsem,že si to zařídí on sám,ale prý to musím udělat já osobně.Nevíte prosím někdo jak postupovat a popřípade kde seženu nejaký formulář o zániku užívacího práva?…Nebo to snad semnou vyřídí přímo na úřadě,bez toho aniž bych si doma neco připravovala?…dě­kuji za odpověd

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4905 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
LuciJe

Zastavte se na místním obecním úřadě a požádejte o zrušení. Formulář nepotřebujete, pouze zaplatíte správní poplatek 50 Kč.

Zdroj: http://www.mvcr.cz/…-pobytu.aspx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

Doplňuji odkaz pro správný formulář, který spolu s úředně ověřenou kopii nájemné smlouvy, ze které bude vyplývat, že nájemci již uplynula doba pronájmu (např. pronájem na dobu určitou) a nebo, že jste tuto nájemní smlouvu jednostranně ukončila, předejte na podatelnu vašeho obecního úřadu.

Zdroj: http://www.hradeckralove.org/…v_pobytu.doc

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Prdík83

Pokud si bývalý nájemník sám neodhlásí trvalý pobyt, musíte tak učinit vy sám. Jak již bylo řečeno, formulář nepotřebujete, jen si připravte oněch 50Kč a hlavně doklad dokazující vaše vlastnictví uvedeného bytu, čili List vlastnictví z katastru, nejlépe ne starší 1 měsíc. Dále musíte doložit další důkaz, že se tam nájemník již nezdržuje ( většinou svědecká výpověď, např. sousedů, známých-alespoň 1 svědek ). Pak budete vyrozuměn o podání návrhu a bude zahájeno řízení o zrušení trv. pobytu. Je také nutné znát nynější pobyt bývalého nájemníka, kvůli doručování pošty ( jinak obálky s návrhem na zrušení jeho pobytu budou chodit k vám ). Poté se vše prodlužuje na dlouhé měsíce. ( osobní zkušenost- návrh podán v srpnu 2009, nyní konec října a stále není konec ).

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pipka

musíte si sehnat svědky kteří vám dosvědčí a podepíšou že se na daném bydlišti rok nezdržuje

před 2538 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony