cudlyna

Náhradní bydlení

Dobrý den, měla bych dotaz… Mamka měla rodinný dům, ale její ex manžel jí ten dům zadlužil a pak aby o něj nepřišli, tak ho prodal jeho bratrovi. Ale ten jeho bratr ten dům prodal, i s námi (máme tam trvalé bydliště). Máme nárok na jiné (náhradní)bydlení? Teď nám přišel i dopis z obce, že zahájili řízení o zrušení trvalého bydliště? Má na to také nárok? Moc děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
Smlouvu o vypovězení z nájmu s novým majitelem nemáme, nikdo nám nic neřekl, nadále v domě bydlíme.

Nejlepší odpověď
kropitko

Máte uzavřenou nájemní smlouvu s novým majitelem??? Nebo je v kupní smlouvě s novým majitel uvedeno,že nemovitost se prodává s věcným břemenem???

Další odpovědi
kokoťenko

Jestli tomu rozumím dobře,tak obecní úřad s vámi zahájil řízení,teď po prodeji se budete muset odstěhovat a pokud ve smlouvě nebylo uvedeno jinak,tak bez náhradního bydlení. Trvalé bydliště vám bude nahlášeno na obecní úřad a vy si budete muset sehnat jiné bydlení,zřejmě podnájem. Co se týká zrušení bydliště,tak majitel nemovitosti může kdykoliv zrušit ostatním trvalý pobyt.

cudlyna

Smlouvu s nyní novým majitelem nemáme, ani o tom, že se máme vystěhovat. Prostě tam nadále bydlíme a nikdo nám nedal nic vědět (mimo obce o tom trvalém bydlišti)