Zrušení trvalého pobytu

Můj bratr je od února 2010 rozvedený, ale jeho bývalá manželka se nechce odhlásit z trvalého pobytu i když od září 2009 spolu nebydlí. Žádná vlastnická práva ona nemá. Dům dostal bratr od rodičů darovací smlouvou. Informace, jak postupovat, aby jí mohl sám odhlásit se různí. Jak tedy postupovat?

Nejlepší odpověď
kropitko

Na podobné otázky jsem již odpovídala. Majitel nemovitosti zajde na příslušný úřad,kde odhlásí toho koho ve svém majetku nechce. Bohužel to není jednoduchý proces,musí udat důvody. Celá záležitost projde správním řízením,kde uznají,či neuznají důvody k odhlášení. Většinou uznají. Možná by bylo lepší kontaktovat nějakého právníka,který by vypracoval podklady,případně přesně poradil jak na to.