Kris

Odhlášení z trvalého pobytu.

Dobrý den,
chci se nechat odhlásit z trvalého pobytu.Prý je zapotřeba tři svědky,že už tam nepobívám.Musím mít svědky z ulice kde mám trvalé bydliště,nebo stačí z celé obce…?Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Někdo si z tebe udělal legraci -dneska se neohlašuješ z trvalého pobytu ,ale když se přihlásíš v novém bydlišti ,tak tě automaticky odhlásí ve starém

Další odpovědi
anonym

To jsou spojené dvě záležitosti dohromady. Svědci nemají být tři, ale dva + majitel nemovitosti v případě, že se jedná o nájemníka, který se odstěhoval a trvalý pobyt zrušen nebyl (v případě, že se tento člověk nepřihlásil k trvalému pobytu jinde).
Pokud se jedná o normálně fungujícího občana, tak ten se přihlášením na nové adrese pobytu (díky počítačové technice a propojenosti úřadů prostřednictvím internetu) odhlašovat sám už nemusí, provede to za něj úřednice, která jej přihlašuje k trvalému pobytu na nové adrese.
Nezapomeňte si zajít na úřad vyřídit vyúčtování za odpady. Pokud máte zaplacenou zálohu i na toto pololetí, tak by Vám měla být poměrná část vrácena. Udělejte to, protože v novém bydlišti budete odpady muset platit od data pobytu.
V případě, že se budou Vámi nahlášené údaje lišit od úředních záznamů, tak by úřad případný rozdíl doúčtoval složenkou.