Jahoda

Jak nad tímto štípancem vyzrát?

Zdravím! Včera jsem byla venku a v klídku se procházela. Najednou mě začalo něco u kotníku šíleně, ale šíleně svědit. (nebylo to jako u štípance od komára. Toto hodně svědilo). Když jsem se na kotník podívala, měla jsem napuchlé kolečko a v místě vpichu byla krev. Večer mi ještě z místa vpichu vytékal hnis, ikdyž jsem to neměla rozškrábané (neškrábala jsem si to). Dnes mám celý kotník velmi napuchlý a část chodila je napuchlá také. Když došlápnu, cítím bolest. Od komára to určitě nebylo, protože takové příznaky by to nemělo. A od vosy či včely to také zřejmě není, jelikož jejich bodnutí bych cítila, ale já cítila až velké svědění. Od jakého hmyzu toto bodnutí mám? A čím to mám vyléčit? Docela to bolí a je to nepříjemné. Předem velice děkuji za všechny odpovědi. Hezký zbytek dne 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Někdy si ani neuvědomíte, že Vás něco štíplo. Mohla to být i vosa útočná. Nebo sršeň, ovád (hovado)? Nejste citlivá na vosí žihadlo? Tyto potvůrky kdysi tolik neubližovaly, ale dnes jsou všude v přírodě syntetické alergeny, takže bodnutí od nich je škodlivější. Prý nesnášejí rovněž určitý druh parfému, opalovacíh mlék.
Moje známá po sršním píchnutí měla podobné příznaky, musela vyhledat lékaře.
Asi přiložit cibuli, studený obklad Vám už nepomůže.
Možná Vám někdo poradí. Já totiž na všechno používám přípravky a krémy Energy, ty zřejmě nemáte doma.

Další odpovědi
Rico

Souhlasím s annas mohl to být třeba ten ovád(ovado) ,mě osobně tento hmyz také štípnul a pak jsem měl podobné příznaky jako vy ,ale měl jsem je na předloktí,ta rána po kousanci byla jako rána od komára a také mě to hodně svědilo,já si to však mazal 2× denně mastí zvanou indulona a za cca. 4 dny ta rána po kousnutí zmizela,přeji hezký den a brzké uzdravení

panenka

Od čeho bys to mohla mít to nevím mohla to být nějaká muška například mojému synovi se to objevilo předevčírem na pravé ručičce a měl to od od komára doporučila bych ti na to gel který se používá po bodnutí hmyzem je to
Antisectin zklidňující gel po bodnutí v lékarně ho seženeš kolem 65 kč používáme ho už dlouho a jsem s tymto gelem spokojená.A nebo vždy když někám pujdeš tak se nastříkat nějakým repelentem aby se ti to nestalo

Miroslavst

Opět musím poradit tak, jak to dělám(e) vždycky. Takto na dálku těžko poznat co se stalo. Ten otok může být alergická reakce.
Opravdu bych použil chladivý obklad, rovněž neuškodí potírat octem-vlastně ono to nesvědí, takže nemusíš.
Nicméně pokud místo vpichu popř. noha bude i nadále oteklá, případně doprovázena horečkou neváhal bych a zajel na pohotovost. Pokud budou obtíže jen přetrvávat, ale nebudou se zhoršovat, počkal bych na lékaře do pondělí.

ReHu

Já bych šla k lékaři. A myslím, že i odborník by to raději viděl, než mu místo jen popsat.

vecernice

Mohla to taky být jen malá muška,ale když si před tím sedla třeba na tůji,která je sběračem různých jedů,tak to na docela slušný problémy stačí.Jednou se mi to stalo.Prvně nic a protože jsem člověk,kterej k doktorovi hned tak nepůjde,tak jsem si počkala až na horečky a dobrou radu kamarádky,která mě tam poslala.Tak jsem si odskočila z práce k doktorce,dostala kalciovku a mazání a bylo po problému.