Avatar uživatele
RyuzakiKate

Proč komáří štípance tak svědí?

A čím víc to drbu, tak tím je to horší. Momentálně mám na sobě těch štípanců asi 20 – nepříjemné. Tak mě napadlo, proč to tak svědí a co do nás ty svině vlastně píchaj…
Doplňuji:
to iceT: Ano, ovád mě letos taky kousl…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? manon, LaDy MuSiC, Damiana, david22, Poklička před 4248 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Komár po probodnutí pokožky vstříkne do rány svoje sliny, které omezují srážení krve a zároveň působí jako lokální anestetikum, aby se postižený tvor nebránil.
(V momentě kdy ucítíš štípnutí je nasávání krve ukončeno.) V podkoží dochází po bodnutí k rozvoji imunopatologické reakce s tvorbou protilátek proti bílkovinám slin. Nejčastějším projevem jsou časné lokální kožní reakce – pupenec, svědění.
Doplňuji:
A čím víc si to budeš drbat, tím víc to bude svědit. – Štípnutím dojde narušení kůže – je to prakticky otevřená rána, která svědí sama o sobě vlivem obrany imunitního systému a tím drbáním si to člověk akorát ještě víc rozdráždí.

Upravil/a: Lucijej

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

už tě někdy kousl ovád?to to teprve svědí…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lukasy

Při tom jak ti sajou krev tak vylučuji sliny aby lepe mohli tu krev vsát, neboď ta látka zabraňuje sráženi krve.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek