dust8

Pokud vás už někdy píchla sršeň, tak jaké to bylo? Nateklo to pak hodně?

Lze to srovnat vzdáleně k píchnutí čmeláka, vosy či včely?

Nejlepší odpověď
annas

Mě popíchaly vosy, šlápla jsem jednou nohou skutečně, nikoliv obrazně do vosího hnízda. Noha mně opuchla, bohužel jsem další den jela na zájezd do Polska, mobily nebyly, nemohla jsem podat zprávu. Tudíž jsem ráno přijela do města, odkud se vyjíždělo. před odjezdem zašla na pohotovost pro injekci a s opuchlou nohou odjela. Dopadlo do dobře. Trvalo sice 2 dny než otok zmizel.

Ale byla u nás navštěvě kamarádka ze Slovenska. Tu sršeň píchla, jenže netušila, že je alergická, celá opuchla,. bolela jí ruka, dotyčná skončila nakonec v nemocnici.
Tudíž dovolená se jí moc nepovedla.

Další odpovědi
Rokio

Píchnutí sršně je méně toxické než píchnutí včely. Navíc žihadlo včely se musí vyndat, pokud nás včela píchne a navíc přitom včela zemře. U vosy a sršně to neplatí. Čmelák kouše.

Drap

Několikrát dokonce. Reakce neni vždy stejná. Jednou jsem dost natekl, několikrát vůbec ne. Neni to nic obzvláště příjemného.
Samotné píchnutí zřejmě cítíme o něco více než od včely nebo vosy.

Dochy

Je to různý. Samotné píchnutí je myslím od sršně horší (bacha, umí i kousnout, je nebezpečný z obou stran – na druhou stranu vědom si své fyzické převahy je vcelku klidný). Důsledky bývají ale myslím spíše slabší (nicméně pokud se rozvine alergická reakce pak se její síla neřídí žádnou předchozí zkušeností)