Jak se rychle zbavit štípance od komára?

Nejlepší odpověď
kropitko

já používám cibuli,ale našla jsem Vám ještě pár dalších rad. Samozřejmě můžete použít některý z prostředků na našem trhu,ale já myslím,že některé babské rady,se už osvědčily.

Kafe.cz zjistilo: Babské rady, aneb Co dalšího pomáhá
Cibule. Asi nejznámějším prostředkem našich babiček na štípnutí hmyzem je cibule. Stačí ji rozkrojit napůl, anebo ukrojit plátek a ránu potírat.
Led. Pokud cibuli po ruce nemáte, použijte led. Chlad totiž pomáhá zpomalit krevní oběh a brzdí jed, aby se šířil dál do těla.
Soda. Další možností je ponořit postižené místo do ledové vody, do níž přidáme lžičku jedlé sody. Pokud to není možné, může pomoci u potírání místa vpichu solí.
Levandule. Vyzkoušet můžete také levandulový olej. Utišuje bolest, a tak na ránu pár kapek rozetřete.
Jitrocel. Pokud vám to čas dovolí a máte po ruce jitrocel, můžete listy nahřát, vymačkat z nich šťávu, a tu pak nanést na ránu.

Zdroj: http://www.ka­fe.cz/chci-dobre-vypadat/kosmetika/5-tipu-do-kabelky-pripravky-po-stipnuti-hmyzem-2298.aspx

Další odpovědi
Michal

Cibule je velmi známá a chladit ledem.

aramah

Pomáhá taky obklad, který je napuštěný octem,čerstvou citronovou šťávou nebo mlékem z vilínu. Taky stačí slupka citronu,obklad upevněte náplastí,podle potřeby obměňujte.(Při bodnutí hmyzem)