Avatar uživatele
anonym

Jak se rychle zbavit štípance od komára?

Jak se rychle zbavit štípance od komára?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda před 5071 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

já používám cibuli,ale našla jsem Vám ještě pár dalších rad. Samozřejmě můžete použít některý z prostředků na našem trhu,ale já myslím,že některé babské rady,se už osvědčily.

Kafe.cz zjistilo: Babské rady, aneb Co dalšího pomáhá
Cibule. Asi nejznámějším prostředkem našich babiček na štípnutí hmyzem je cibule. Stačí ji rozkrojit napůl, anebo ukrojit plátek a ránu potírat.
Led. Pokud cibuli po ruce nemáte, použijte led. Chlad totiž pomáhá zpomalit krevní oběh a brzdí jed, aby se šířil dál do těla.
Soda. Další možností je ponořit postižené místo do ledové vody, do níž přidáme lžičku jedlé sody. Pokud to není možné, může pomoci u potírání místa vpichu solí.
Levandule. Vyzkoušet můžete také levandulový olej. Utišuje bolest, a tak na ránu pár kapek rozetřete.
Jitrocel. Pokud vám to čas dovolí a máte po ruce jitrocel, můžete listy nahřát, vymačkat z nich šťávu, a tu pak nanést na ránu.

Zdroj: http://www.ka­fe.cz/chci-dobre-vypadat/kosmetika/5-tipu-do-kabelky-pripravky-po-stipnuti-hmyzem-2298.aspx

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal

Cibule je velmi známá a chladit ledem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aramah

Pomáhá taky obklad, který je napuštěný octem,čerstvou citronovou šťávou nebo mlékem z vilínu. Taky stačí slupka citronu,obklad upevněte náplastí,podle potřeby obměňujte.(Při bodnutí hmyzem)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek