Dioptrické brýle nebo kontaktní čočky ?

Ahoj. Zhoršil se mi zrak a budu potřebovat brýle, ale přemýšlím nad kontaktními čočkami..je to dobrá volba? A kam bych měl zajít? nebo kam chodíte vy? Nějaky specialista..od­borník ..jsem z Brna , tak nejlépe tady prosím. Vůbec se v tomto neorientuji..nikdy jsem problémy s očima neměl..az ted:/ díky

Nejlepší odpověď
marťa382

Já jsem nosila brýle, ale teď nosím čočky. Připadají mi lepší. Vypadá to líp a nic vám na obličeji ,,nepřekáží''. A jak tady někdo píše, že jsou nepříjemné, tak to určitě neplatí u mě. Taky nasazování a sundávání se naučíš a pak je to během pár vteřin.
Je pravda, že každé oči jsou jiné a na každého to může působit jinak, ale oční ti dá nejprve pár na vyzkoušení a když to tvé oko bude snášet, tak si je můžeš koupit. Pokud ti budou v oku nepříjemné, vždycky si můžeš koupit brýle.

Další odpovědi
modroočka

Nosím brýle, měla jsem i oční čočky, ale přikláním se k brýlím, pouze na sport bych doporučila čočky.Aplikace do očí není příliš náročná,ale znám ze svého okolí lidi kteří mají záněty očí, oční rohovky z dlouhodobého používání. Nejlepší ze všeho je operovat oči a odstranit vadu, krátkozrakost atd. Ale je to finančně náročné.

štamgast

Kup si radši brýle, čočky sice nikdo nevidí, ale zase je docela nepřijemné jejich nasazování a sundávání.

ondra07

Určitě si pořiď dioptrické brýle. Čočky jsem sice ještě nikdy neměl, ale říká se, že z toho pak pálí oči a myslím, že to nemůžeš mít celý den v očích, že jenom pár hodin a navíc je to určitě nepříjemné. Na brýle si podle mě zvykneš a co ty víš, třeba se budou k tobě hodit více… Jinak brýle stojí kolem 2000 Kč, tak s tím počítej… :)

Amie

Táákže, já nosím brýle už skoro 6 let a vyhovují mi. Zpočátku jsem na ně zapomínala je nosit, ale teď je to něco jako menší doplněk, který mám pořád na sobě a občas s nimi vlezu i pod sprchu :D. Jinak jejich nevýhoda je, že pokud je někam dáš a máš silnější doprije (já mám 3) tak platí „brýle bez brýlí se špatně hledají“.

Jinak se zrak může zhoršovat. U mě je to téměř každý rok, což znamená buď nový brýle celé, nebo si pouze nechat předělat skla. Ty vyjdou cenově tak na 900. Asi průměrná cena. Záleží na diopriích, na druhu, zda máš samozabarvovací atd. Já osobně mám plastové bez nějakých tech blbostí. Rámečky poté různě – záleží na značce a kvalitě. většinou to tak je od 1 000 do 5 000, ale za dvojku seženeš také perfektní.

Pro začátek doporučuji brýle a to i v případě, že přejdeš později pouze na čočky. Je to taková jistota. Jinak nezapomeň, že bych doporučovala si pořídit i sluneční s dipopriemi. Ty stojí o něco víc. A teď to důležité u brýlí – musí ti padnout. doporučuji zajít do nějakého obchudu s brýlemi (já jsem u Axel optik) a požádat o pomoc prodavače. Mají zkušenosti (nejlépe pokud má sám na sobě brýle) a pomůže ti. A vyzkoušek VŠECHNY co mají v nabídce. vybírání brýlí je jako zkoušet si nové kalhoty – musí ti padnout, musíš se v nich cítit dobře a nezapomeň budeš je nosit každý den, takže vol neutrální, co jde ke každému tvému oblečení.

Čočky.. já sama jsem se ptala a nejdříve ti musí udělat testy, ohledně dioprií (ono se to muže u čoček měnit), naučí tě nasazovat, vyndavat a půjčí ti je na chvíli, zda nemáš alergickou reakci atd. Ne každý může nosit jakékoliv čočky. Jinak jsou jistě výhodnější a můžeš si vybrat zda budeš nosit trvale, nebo pouze občas na denní nošení. Taky je můžeš brát prý do vody (kde při silnějších diopriích bez brýlí jsi fakt slepá) a hodí se i na sport. I když já osobně s brýlemi normálně sportuji a až na pár „nehod“ kdy mi míč přistál mezi očima se nic nestalo.

Jinak čočka x brýle – každému vyhovuje něco jiného. Doporučuji nejdříve brýle, aby sis zvykla si je každý den vzít a později přestoupit na čočky.

Weroniq

Jak vidím, většina lidí hlasuje pro brýle…
Nosím čočky prakticky už od dětství a za ty roky jsem si s nimi zažila docela hodně, přesto je ale určitě doporučuji. Brýle mi dělají problémy a tak je nosím jen občas doma, aby si oči někdy odpočinuly.
Důležitý je najít si dobrého optometristu a chodit na prohlídky i k běžnému očnímu lékaři. Musí se ti dostatečně věnovat, všechno pořádně vysvětlit, hlavně jak se o čočky správně starat, aby se předešlo zanesení nějaké infekce. Ze začátku každý bojuje s nasazování a vyndaváním, ale pak už je to rutina. Hlavně si napsat do kalendáře, kdy je čas čočky vyhodit, jinak se to nepozná a přenášet čočky by se nemělo.
Každý si to musí zkusit sám, jsou i tací, kteří to prostě nezvládnou se o čočky starat nebo je trápí nějaké záněty nebo suché oči a pak se musí spokojit s brýlemi…

honzovo

Já jsem pro kontaktní čočky. Je to pohodlnější a levnější. Těžší jsou jen začátky a to naučení se je nandávat a vyndávat z očí. Na začátek bych určitě doporučoval jít někam na aplikaci kontaktních čoček, kde tě změří a doporučí jaké jsou pro tebe vhodné. Měli by ti tam i ukázat, jak s čočkami zacházet. V odkazu přikládám odkaz, kde v Brně je možné zajít na tuto aplikaci.

Zdroj: www.vasecocky­.cz/aplikace-vysetreni/jizni-morava.html

Ivetak95

Ahojky, za mě kontaktní čočky jsou super na sport, ale jinak mám raději brýle. Nedávno jsem si potřebovala koupit nové brýle a byla jsem se po nějakých podívat v místní optice. Našla jsem tam jedny, které se mi líbily, ale chtěli za ně 3000,– Tolik se mi za brýle na čtení, které využívám jen občas opravdu dávat nechtělo, má dobrá kamarádka mi poradila stránky https://www.ho­tovebryle.cz a teď už nenakupuji jinde.

Bob2

Čau
Já teda chodím do Vyškova k panu Němcovi. Takže v Brně nevím, ale je tam toho určitě spousta. Oni ti poradí. Každýmu vyhovuje něco jiného…musí se to taky vyzkoušet. Já myslel, že si nezvyknu na čočky, a zvykl, dokonce dost rychle.