Pajena

Mohou vypadat oční čočky jako normální oči?

Vypadají oční čočky jako obyčejné oči, zvětšují se třeba zornice? Nebo tak?

Myslím dioptrické čočky velikosti 1.00

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, vypadají. Na první pohled to nepoznáš

Další odpovědi
nyjono

Zornice se nezvětšují.
Vůbec to není poznat.

Dochy

Kontaktní čočky jsou zpravidla zcela průhledné a v oku se drží před rohovkou… Tedy kousek před oční čočkou s duhovkou. Protože je průhledná a čirá, na oku není vidět. Všechny funkce oka zůstávají zachovány (ostření změnou tvaru čočky, změna „clony“ duhovkou,…).
Důsledek: kontaktní čočky nevypadají jako normální oči. Kontaktní čočky nejsou (téměř) vidět a oko vypadá stejně jako bez nich.

Nemluvím o specialitce jako jsou barevné čočky (třeba efekt upír, kočičí oko,…)

To že jsou kontaktní čočky čiré se podepisuje i na práci s nimi: pokud upadne je problém ji najít. Někdy je problém zjistit zda vůbec je ve vaničce, při vyndavání může být problém ověřit zda se ji povedlo vyndat a ztratit, nebo se jen posunula někam jinam v oku… Tyhle problémy se týkají zejména začátečníků, než se s čočkama naučí zacházet.

ivzez

Správně odpovídají Dochy a Nyjono.

Oční čočky jsou průhledné a nezvětšují zornice
Proto v oku nejsou vidět a oko vypadá normálně.

Oční čočky ale nevypadají jako oči,
jejich tvar připomíná půlku zrnka čočky.