novottom

Jak nasadit čočky pohodlně?

Ahoj, potřeboval bych pomoct s nasazováním kontaktních čoček, už jsem z toho zoufalí. Byl jsem u optika, postupuji dle návodu http://eshop.fo­kusoptik.cz/clan­ky/jak-nasadit-kontaktni-cocky a stále se nedaří a když už se podaří, tak na několikáté a mám celé oko podrážděné. Neexistuje na to nějaký fígl?

Odpovědi
pusinka50

Vezmeš čočku a položíš ji na špičku ukazováku, jestli jsi pravák, tak pravé ruky, jestli jsi levák, tak levé ruky.
Ověříš si pohledem, zda není čočka naruby, tj. nesmí mít své horní kraje vyhnuté ven, musí tvořit jakousi mističku. Někdy v koupených čočkách jsou čočky právě že obráceně.
Poliješ čočku na ukazováku roztokem a promneš mezi palcem a ukazovákem, případně prostředníkem, abys ji vyčistil. Znovu poliješ roztokem, aby proti světlu (oknu) byla čistá bez mikroskopických nečistot. Já používám z kontakto.cz roztok „Zero seven“, kde ani nemusíš čočku čistit mechanicky, stačí ji jen opláchnout a roztok je ze všech existujících roztoků opravdu levný. ALE MUSÍŠ MÍT PEČLIVĚ OMYTÉ RUCE MÝDLEM A NECHAT JE OSCHNOUT, NEUTÍRAT DO RUČNÍKU.
Pak před zrcadlem:
Oko, na které nasazuješ čočku, musí směřovat k vnějšímu koutku, koukáš VEN A NAHORU v úhlu cca 45.
Přimáčkneš „po paměti“ čočku vlastně tedy na bělmo oka, ale nesmíš moc tlačit, jinak ti zůstane obrácená na prstě.
Stačí jen trošku přimáčknout. Pak hned zavřeš oko a po otevření oka by čočka měla sedět na svém místě.
chce to cvičení, aby člověk získal tu jednoduchou, ale citlivou rutinu, prostě to zkoušet, až získáš tu správnou citlivost.
Nosím čočky již několik let, kdybys nevěděl, jak dál, můžeš mi poslat zprávu interní poštou…
Doplňuji:
Teď jsem si přečetla návod na tvém linku od Fokusu. Takže si dovolím jejich návod poupravit.
Já neodhrnuji horní víčko, jen oddálím prostředníkem dolní víčko a dívám se nahoru.
Dále, umyté ruce o NIC NEOTÍRÁM, nanesou se na ně akorát chloupky z ručníků i papírových utěrek, čekám prostě až ruce samy oschnou.

Také je možné, že ti nesedí výběr typu čoček. Já vyzkoušela aspoň 10 druhů, než jsem se trochu trefila.
Také může být možné, že máš oči příliš citlivé a kontaktní čočky prostě nesnesou.
Ale pochopila jsem z tvého příspěvku, že máš jen problém s nasazením?......

vasecocky

Ahoj, ve zdrojích informací ti přikládám odkaz na článek, kde je vše velmi dobře vysvětleno včetně instruktážního videa. Třeba pomůže 🙂. Základem je ale trénink a praxe. někteří mají ze začátku problém s nasazováním, ale během cca měsíce si většina zvykne a pak je to otázka několika sekund.

Zdroj: http://www.va­secocky.cz/na­sazovani-a-vyjimani-kontaktnich-cocek.html