Pavlina.K

Jaké kontaktní čočky?

Dobrý den, nosím brýle a uvažuji i nad kontaktními čočkami. Nosila bych je jen občas (např. na sportování) ne každý den. Mám brýle na dálku. Na levém oku mám třičtvrtě ale na pravém pouze čtvrt. Bez brýlí ale být nemůžu, i přesto, že to nejsou vysoké dioptrie, vážně bez nich špatně vidím.
Je možné někde zakoupit čtvrtky čočky? Popřípadě jakou značku a odkud byste mi je doporučili? 🙂
Děkuji

Odpovědi
gecco

→ LÉKAŘ, v tomto případě tvůj očař…
___
Nebo i myslíš, že pořídit si kontaktní čočky je stejné, jako koupit si menstruační kalíšek???
😁

da ny

Pomůže oční lékař nebo v každé dobré oční optice.
Dioptrie Vám mohou též přeměřit (ovšem za poplatek) Vše Vám vysvětlí a pomohou s výběrem. Dioptrie připraví dle potřeby klienta.
Každému vyhovuje něco jiného a někdo nesnáší čočky vůbec (jiný v nich i spí).
Vyzkoušejte nejprve např. měsíční ;)
„Měsíční kontaktní čočky jsou nejčastěji používané kontaktní čočky. Zpravidla jsou určeny pro denní nošení (před usnutím se z oka vyjímají a ponechávají se v roztoku). Cena za den nošení je výhodnější než u jednodenních kontaktních čoček.“
U nás v jedné optice při výběru a zhotovení nových brýlí darují tyto čočky klientovi, který projeví zájem :D

Zdroj: http://www.va­secocky.cz/me­sicni-kontaktni-cocky.html