Noman

Kde koupit dioptrické brýle?

Rád bych koupil kvalitní dioptrické brýle, mohl by mi někdo poradit kde? Dají se koupit i přes internet, jak to děláváte, když není možné si je vyzkoušet?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Na to nelze dát konkrétní odpověď. Projdi si optiky ve svém okolí a uvidíš. Průběžně mají různé akce a slevy ať už na obruby nebo brýlové čočky, takže člověk si může pořídit jinak drahé za pěknou cenu. Ideální jsou takové otiky, kde mají svého optometristu, který ti přeměří zrak, pokud jsi nebyl u očního lékaře delší dobu. Ale holt to chce obejít a nají si obruby takové, které se ti budou líbit a budou dobře sedět.

V odkazu máš uvedený postup, jak kupovat brýle online:

Zdroj: http://www.bryle-online.cz/jak_na­kupovat

Další odpovědi
marci1

Dioptrické brýle bych doporučila si pořídit u optika. Optik Vám zrak vyšetří a doporučí vhodnou variantu, tak, abyste nejen dobře viděl, ale aby se Vám brýle líbily a „seděly“ Vám. Dobré zkušenosti mám spíše se soukromými optiky.

cochee

Pokud si nechceš poničit zrak ještě více, než máš už teď (případně adekvátně, jedná-li se o jinou osobu,), neodvažuj se kupovat brýle jinde než v optice a bez předchozího vyšetření očním lékařem.

pusinka50

Vůbec nedoporučuji koupit brýle na internetu, nebudou ti sedět, mohou být menší či větší, úzké či příliš široké, mohou tě tlačit, nebudou ti slušet atd.
Najdi se internetu prodejny: Fokus optik, Optika, Eiiffel optik, Grand optical a další optiky, podle kterých poznáš, která optika je ve tvém městě. Pak podle jejich webových stránek zjistíš, jestli a jaké slevy právě nabízejí. V prodejně ti rádi poradí, které brýle ti sluší nejvíce, ale dej hlavně na svůj názor a dobrý pocit v nabízených obroučkách.

Marketka13

Pokud si kupuješ úplně první brýle, je třeba se s někým poradit. Pokud ne, dá se samozřejmě nakoupit i na internetu. Já jsem narazila na internetový obchod u kterého je dokonce možné si brýle vyzkoušet. A to přímo u mého očního lékaře. Při mé poslední návštěvě, měl v čekárně několik stojanů se zkušebními brýlemi. Vyberete si, které se vám líbí, podle receptu zadáte, jako potřebujete skla a pak už jen čekáte až vám dorazí domů :) Podívej se na www.optiscont.cz a zjistíš, jestli u svého bydliště nemá čekárnu se zkušebními brýlemi :)

ladaadal

Dost dobře si nedovedu nákup přes internet představit. Oční lékař ti přesně změří dioptrie a jejich vyosení (to optik nedokáže), optik ti pak přeměřuje šířku mezi zorničkama (očima), takže nevím, jak tyto dvě varianty skloubíš přes internet, aby sis nezkazil oči ještě víc. Jinak kupuješ-li celé brýle (ne jenom skla), tak se vyplatí zajet k „optykowi“ do Polska (nemáš-li to daleko), ceny jsou až o polovinu nižší, kvalita stejná (dá se najít i se stejnými dodavateli jako u nás, jen mají menší marže), jsou rychlejší a poukaz pak můžeš vrátit doktorce, takže ti nárok na skla běží dál.

Cizecek.M

Dobrý den, dovolím si přidat svůj tip. Navštěvuji doktorklain.cz, kde vyřídím všechno, změří mi zrak, nikdy nečekám, vyberu skla – posledně jsem brala antireflexy, na které mají dobré ohlasy, obrouček mají dostatečný výběr za rozumnou cenu. Můžu jedině doporučit.

KaraskovaAl

Jo? Já bych zrovna antireflexy brala :D Ale kolikrát ty ceny, no… Tady je ta cena přijatelná? Do jaké jejich pobočky chodíš?

domik8

Zdravím všechny! Já mam super zkušenost s https://www.ho­tovebryle.cz/. Mají tam velký výběr s ověřenými kvalitními brýlemi. Brýle nosím prakticky celý život a poslední roky už je ani nesháním nikde jinde, tady je vždy jistota, že seženu přesně ty, co hledám. Určitě doporučuji, kupuji si tam i sluneční brýle, které mají taky skvělé.

kristýnary

Dobrý den, já si také nemyslím, že by bylo rozumné kupovat brýle přes internet. Brýle potřebujete na míru, takže je nejlepší zajít do nějaké optiky. Určitě ve vašem městě nějaké jsou. Pokud bydlíte v okolí Plzně, tak tam je dobrá tato optika plzeň https://overop­tic.cz/ , ze které mám dioptrické brýle já.

Lojzak

Dobrý den, doufám,že se mi podaří obnovit tuto diskuzi.
Chci se zeptat, zda tu máte někdo doporučení na dobrou optiku v Praze?
Budu rád za doporučení..
díky

Oto Beran

Taky ted hledám doporučení, včera mi kamarád říkal o optice tady této http://www.cvi­kr.cz/
tak se tam možná zajedu taky podívat. Prý mají levné obruby.

Xenka

jj z cvikru mám také brýle a jsem moc spokojená 😉

Lojzak

Aha, tak díky, zkusím si o této optice něco zjistit a podívám se tam 😉
díky

Lojzak

Tak jsem byl v té optice Cvikr a mám vybráno, moc děkuji za doporučení. Palec nahoru za obsluhu, jejich vstřícnost a cenu.

Oto Beran

Opravdu? Já se tam ještě nedostal :( Tak si musím najít čas :)