MarcelaM.

Jak se jmenuje oční vada, kdy člověk vidí jedním okem špatně do dálky a druhým na blízko, a nosí proto dioptrie – i +?

Hledám název oční vady kdy člověk vidí jedním okem špatně do dálky a druhým na blízko a nosí tak dioptrie – na jedno oko a + na druhé. Má někdo tento problém? Jak se řeší špatné vidění (šum, neostrost, vlnění…).

Odpovědi
Kepler

To je dost široká otázka, může to být astigmatismus jednoho oka https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Astigmatis­mus_(medic%C3%AD­na)
Já např. koukám levým okem jako sokol a pravé oko je celkem k ničemu, protože je obětí věkem podmíněné degenerace makuly.