daran

Musím se pro přechod z jednodenních čoček na měsíční zase znova vyšetřit u lékaře?

Dobrý den
Měl bych na vás takový dotaz.Do tedka jsem nosil jednodenní čočky kvůli tréninku(2× týdně), ale jelikož ted máme 4× za týden tak jsem si řekl, že bych přešel na měsíční.Musím se proto zase znova vyšetřit nebo si stačí najít na internetu měsíční se stejnýmni parametry?

Odpovědi
anonym

Pokud jde o dioptrické parametry čoček, stačí předešlé vyšetření.
Ale jestli při jejich nošení budeš mít sebemenší prolém, zajdi bez otálení za očařem – měsíční jsou rizikovější z hlediska jejich znečištění (alergie, infekce…).