Weroniq

proč nyní nesnesu své kontaktní čočky?

Ahoj, čočky nosím už tak od svých sedmi let, takže to bude takových 14 roků. Měla jsem různé ale už dlouhé roky mám precision-uv a žádné problémy nebyly, leckdy jsem ani nepoznala, že už je čas je vyhodit. Ale poslední měsíce mám pořád nějaký problém – začne mi jedna nebo dokonce obě čočky v oku vadit, nepříjemný pocit, který ani kapky nezlepší, zkusila jsem změnit roztoky, hlavně ao-sept-plus s peroxidem, aby mi čočky dobře vyčistil. Nejhorší asi bylo nedávno, když jsem otevřela dvě nové čočky a ani jednu jsem v oku nesnesla, nasadila jsem zpátky staré – vše ok, nové prostě ne, tak jsem je reklamovala a nasadila si další pár (ze stejné krabičky). Dneska mi zase začla na jednom oku čočka vadit. Už nevím co s tím, doktorka také ne – nemám v očích žádný zánět nebo nic, tak proč ta nesnášenlivost? :(

Odpovědi
Terryle

Máš dlouhodobě podrážděné oči. Po delším několikaletým nošení čoček se to bohužel stává. Kamarádka měla podobnej problém a vyřešila to tím, že si koupila hodně hezký brýle, který má ráda a líbí se jí, takže je ráda nosí :o) Nosívá je prý hlavně do školy a do práce, kde musí číst a kde ooči hodně namáhá. Když má náladu nebo jde na sport, střídá to s čočkama. Od tý doby se jí prý oči zase zklidnily…

Nejlepší ale bude poradit se s očařem. Třeba doporučí jiný druh čoček nebo roztoku. Ale dlouhodobě se prý fakt říká, že je lepší čočky střídat s brýlema – přece jen to je cizí těleso v oku a oči to zatěžuje.