annas

Zvládnete úkoly, které řešili účastnícii konkurzu do soutěže Nejchytřejší Čech?

Uvádím jen tři z pěti kategorií. Dva úkoly s obrázky (postřeh a logika) nelze do otázky vložit. Při konkurzu se testovala nejvšestrannější inteligence verbální, matematická, praktická, logiky, a zejména postřehu (orientace a vnímání).

1. Verbální inteligence
Určete, co se skrývá v textu:
„Muži, dle posledních ukazatelů příjmů, přestávají být živiteli rodin“.

  1. den v týdnu, b) dopravní prostředek, c) nábytek, d) číslovka, e) kalendářní měsíc, f) zvíře

2. Matematická inteligence
Trojčatům je právě 9 let. Jejich matce je o 8 let více, než tvoří součet jejich současného věku. V kolika letech matka trojčata porodila?

3. Praktická inteligence
Jarda není z Pardubic a má rád zlato. Lenka není z Tábora a nemá ráda drahokamy. Kdo má rád stříbro, je z Děčína. Lucie je z Přerova. Jiří má rád platinu a není z Tábora. Kdo má rád drahokamy a odkud je?

Podle TVmax
Doplňuji:
Také jsem byla překvapená. Možná testy začínaly lehčími otázkami a zvyšovala se jejich náročnost. Řešení bylo omezené časem.
Konkurzu se zúčastnilo přes 2000 zájemců, porota vybrala 24. Mnohé určitě přilákala vidina odměny milion korun.

Správné odpovědi:

  1. – nábytek – muŽI DLE
  2. – matka měla 26 let
  3. – Lucie, Přerov

--
Doplňuji zbývající dvě otázky
4. otázka s obrázkem – Orientace a vnímání (postřeh)
Která kostka se nedá poskládat z tohoto pláště?

Z rozloženého pláště krychle, jehož díly jsou označené písmeny, je třeba složit krychli.

5. Logická inteligence
Co patří místo otazníku?

Řada 3 šestiúhelníků, 3 trojúhelníků a do poslední řady ke dvěma X vybrat to správně položené.

Otázky, které se často objevují v testech.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Všechny tři úlohy jsou velmi jednoduché. Jestli tohle řeší v souteži Nejchytřejší Čech, tak mám i náš národ vážné obavy.

Další odpovědi
mosoj

Tak se nebojte a řekněte i ten bod č. 1.
To není školní úkol. Annas má již základku za sebou.
Jsou zde blbější a rádi by se to dozvěděli.

Doplňuji:
Nebo si již na tu židli sedněte .

Sůwa

První jsem nepochopila, druhá a třetí otázka je lehká.
Pro www – ono nikomu neuškodí si trošku namáhat mozkové závitky 🙂
Doplňuji:
Tak to řešení prvního úkolu je až moc jednoduché, já hledala něco mnohem složitějšího ( najít všechny výrazy ). Nevím co je MaxTV a na netu jsem otázky nenašla.

suaeda

Takový menší zákusek u počítače. První dvě otázky byl jen okamžik. Zebry ve třetí otázce jsem se zalekl, ale po druhém přečtení bylo vše v pohodě.
Kdo děláte geocaching a občas si dáte nějakou mysterku (to jsou ty kešky s otazníkem) tak tam jsou někdy pořádné úkoly k rozlousknutí, které se ne vždy podaří vyřešit na poprvé.

huxa

  1. Takovouto vyřeší i malé dítě.
  2. Před devíti lety 🙂 9×3;27+8–9=v 26 letech.
  3. Lucie, neboť lenka a lucka nemají něco rády, ovšem lenka drahokamy nemá ráda, proto je to lucka a je z Přerova.

ivzez

Ty otázky ani jiné (než lehké) být nemohly.
Chytří Češi se do takových soutěží nehlásí.
Doplňuji:
Kdyby to nebylo zřejmé:
Zvládnu.

Sarrow

Snadné :)

marci1

Promiňte, ale tohle mají být úkoly pro „Nejchytřejší Čechy“ ? Doufám, že později ty úkoly budou opravdu pro ně. Jinak jsem ráda, že konečně bude nějaký program pro ty, kteří si chtějí své znalosti a vědomosti upevnit a vylepšit . 🙂

PiskotCZ

Lehounké: židle, 26 let a Lucie – Přerov. To zvládne snad i mimino …

Questman

Snadno a, kdybych zrovna nebyl bez brýlí, tak určitě i rychle :D

www

Nevím, poněvadž se o to nezajímám, mám jiné zájmy a slovo nejchytřejší je přinejmenším navíc zavádějící.
To má být reklama? 🙂
Názor

anonym

První a druhá jsou velice jednoduché...­........

postcd

já ne, ale megamozek jako Ty by to určitě zvládl

ptáč

Tož jsem byl nucen zjistit co jsou scio testy. Zase nějaká novinka. Zjistil jsem že je to pro děti a že mě to ještě myslí. Ačkoliv matematiku rovnou odsouvám. Nejsem účetní.

gagaga

k tematu : mosoj, ja Vas vsude nahanim po diskuzich .. :)
jste uz doma ?
mate po O.. ?
snad vse ok …

  • iv-

mosoj

iv, moc děkuji. V současné době se za pobyt ve špitále neplatí a tak není zájem aby tam člověk pobýval . Nakonec ani já o to nestojím!
Ve středu jsem se v poledne probudil a ve čtvrtek jsem byl již na obědě doma. Příště prý ani nebudu vystupovat z auta.
Chování zdrav. personálu hrozné. Hlavně ke starším pacientům. Zaplať Bůh, že tam nemusím být zatím déle a že jsem soběstačný.

Sůwa

My jsme s kocourkem taky drželi palce a tlapičky 🙂

gagaga

:)

briketka10

jak já držela Ufíček taky
pěstičky i pacičky :)
vím jak se chovali k mé
mamce ostuda a berou
za to peníze strava fůj
a chování hnůj !
tak hodně zdraví :))

gagaga

:)
ja musim rict, ze mam zkusenosti uplne opacne…
ale lezela jsem na gynekol.., tam mosoje asi tezko dostaneme :)

  • iv-

mosoj

Na cetileté fešandy se i ve špitále kouká jinak, ale já jim to přeji.

Přesto, když starší, dočasně ležící muž požádá sestru zda-li by mu nemohla opatřit vodu ( myšleno z automatu na chodbě) a dočká se posměšné odpovědi " jo ještě vodu vám budeme nosit" tak se nezmůžete ani na odpověď !!!!

Já jsem byl bohužel v tu dobu také ležící .

mosoj

Je docela možné, že se na té gyndě také objevím.
Z nemocí mně již chybí pouze horečka omladnic!!

gagaga

:)

gagaga

hlavne aby Vam to pomohlo …to je nejdulezitejsi
ostatni je jedno..

diky za odpoved..psaly jsme si s an., ze na Vas myslime ..

P.S. a jinak vsechny " ostatni " funkce zustaly zachovane ?
:)
jste bojovnik..zvladnete to..
hlavne se z toho clovek nesmi pos ..
:) drzime palce !
diky za odpoved

  • iv-

mosoj

Funkce kupodivu jsou. Jinak děvčata Vám všem ještě jednou moc a moc děkuji ( kocourkovi též).