Kepler

Jou Češi národem matematiků?

Několik vět, Charta 77, 2000 slov, Milión chvilek…zdá se, že se to stupňuje. Mohlo by se ještě přidat Miliardy v pudeli. Co vás ještě napadá?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Vypadá to tak, přesto opak je pravdou. Zcela určitě jsou na tom Češi s matikou velmi špatně. Viz maturity z matematiky a taky hrozné obavy všech studentů z toho, že by mohla být povinná – a obavy politiků, že by to většina těch studentů nezvládla (Navíc skoro rok od roku jsou prý maturity z matematiky jednodušší a zároveň dopadají stále hůř a hůř). :D
Nemluvě o tom, že každý hned používá kalkulačku – i při těch nejjednodušších výpočtech.

A výsledky v účetnictví, statistice aj. – prostě tam, kde se počítá – nejsou lepší…

Spíš bych nás nazval národem nespokojenců a kritizantů. Jako právě těch Milion chvilek a plno dalších takových,…

Další odpovědi
Ametyst

Podle mě Češi jsou národem chemiků. 🙂

led

Rast cien v obchodoch a stabilizácia platov by mohli podporovať matematické povedomie, pretože tento meniaci sa pomer medzi príjmom a výdajom núti ľudí počítať s každou korunou.

aliendrone

Češi jsou především ZÁHADNÝ a NEPOCHOPITELNÝ národ, jako aliendrone s tím mám VELKOU zkušenost. Kupříkladu pokud by měli použít sešívačku k sepnutí 2 papírů, tak to NEUDĚLAJÍ. Ovšem aby to nemuseli udělat, jsou schopni absolovovat závod v triatlonu, překonat Stachanovův rekord a vymyslet teorii všeho.

Pořád ti s ohledem na výše zmíněné přijde zajímavá ta mamtematická stránka věci? ;) :D :D

Gus_Fring

My jsme celkově takový vědecký národ: z chemie Nobelovku, metamfetamin, semtex, z fyziky ELI Beamlines, z biologie všude samou řepku a matematiku jsi zmínil. :)

Kepler

Ametyst: to jako že vynalezli to matláma, patláma, paprťála…žbluch?

Ametyst

Jistě, to také. Kdekdo pálí, vaří perník, vylepšuje oktanové číslo, změkčuje vodu, míchá životodárné směsi, prostě kreativní lidi. 🙂