Tanelia

kdy byl první čech na měsíci

první tam byl Vladimír Remek ale kdy???

Nejlepší odpověď
Terryle

Počkej, Remek přece nebyl na Měsíci, ale „jen“ ve vesmíru – na oběžné dráze Země.
Přímo na Měsíci žádný Čech nebyl…
Doplňuji:
Tome, vy mystifikátore! Krteček byl taky jen v raketoplánu ;o}
Na Měsíci byl tak možná Jára Cimrman. Jenže to nikomu neřekl a Američani pak nenávratně zahladili jeho stopy…

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vla­dim%C3%ADr_Re­mek

Další odpovědi
mosoj

No nestačím se divit.
Remek a na Měsíci ?

Prvním Čechem ( a vůbec prvním člověkem) na Měsíci byl pan Brouček
http://www.sci­fik.cz/scifik/eshop/0/­3/5/2594-Cech-S-PRAVY-VYLET-PANA-BROUCKA-DO-MESICE

a pak baron Prášil, ale nevím jestli to byl Čech !

Jo a vsaďte se že na Měsíc hned tak někdo znovu nepoletí i ty Číňaní již vystřízlivěli.
CIA UFO jim to zakázala.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/byli-americane-skutecne-na-mesici
Doplňuji:
Jo a pan Brouček také poprvé využil stroj času.

Johny8x

Žádný Čech nebyl na měsíci !

tom004

Obávám se,že na měsíci byl jen jediný Čech,a to byl krteček.
Doplňuji:
Jo,a ten vlastně,stejně jako Remek byl,"jenomů ve vesmíru.

lexx

Zatím tam bylo jen 12 Amerikánů (Apollo 13 se nepovedlo, pro těžkou havarii přistání zrušeno ale vrátili se v pořádku) ruský program ZOND selhal, raketový nosič N1 několikrát vybouchl při startu a nepokračovalo se. V současné době o Měsíc usiluje Čína, připravuje pilotovaný let.

Drap

Netuším, odkud čerpáš, ale tvé informacejsou zcela mylné.

venkovan

Mám pocit, že někdy dávno pan Brouček. Alespoň se mi matně vybavuje něco, že nám o tom říkali v hodinách literatury.
Nevím jaké národnosti byl Baron Prášil.
Až o mnoho stoleté později po panu Broučkovi se na měsíc dostali Američané.

Mapel

Čech mohl být tak akorát na měsíci dovolené, ale navím kdo si první měsíční dovolenou vybral.

V kosmickém prostoru byl však Remek v roce 1978.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vla­dim%C3%ADr_Re­mek

ten který je

Vladimír Remek na Měsíci nikdy nebyl,byl jen ve vesmíru.Byl ještě jeden měsíc a to měsíc československo-sovětského přátelství,ale o tom at ti poradí jiní a zasvěcenější než jsem já zde.Ten možná navštívili.;-)

arygnoc

Jára Cimrman?

aha nie, ten sa na Mesiac iba díval.

alebo že by?

Berkl

Nedá mi, než reagovat. Jsem sice Slovák , ale Páni Češi! Apolo 18 přistálo na měsíci (tvrdí to Američané) no a ten pan astronaut- tuším se jmenoval Amstrong, tak měl kořeny- pra rodiče v Česku!!! Remek byl původem Slovák, i když žije (snad ještě) v Českých Budějovicích.Ten byl známej tím, že si dobu cesty musel odpracovat a vrátil se s oteklíma rukamy. Jak mu přes ně rusáci plácali a říkali „nešahej na to“!! :D Jo a ještě tam – na Měsíčku , byl a pořád tam nekde rezne, Lunochod. Takové vozítko. Dnes by se hodilo i na naše cesty.