výmaz z rejstříku trestu

Dobrý den prosím chci se zeptat,zdali při amnestii ktera je platná od ledna 2010 se vymažou i záznamy z rejstříku trestu?jedná se mě o to že výkon trestu byl ukončen před 4.5 roky.

Nejlepší odpověď
standa

Automaticky se nic nevymaže, musíte o to příslušný soud požádat. Jsou zde lhůty pro vedení ´řádného života´ po skončení trestu, které závisí na výši odpykaného trestu.

více je uvedeno v odpovědi na obdobnou otázku, na kterou odkazuji níže ve zdroji.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vypis-z-rejstriku-trestu-2