Kric.ouwner

Jak dlouho jsou v rejstříku trestu záznamy ???

Jde o to že když mi ještě nebylo ani 15 Let byl jsem svědkem loupežného přepadení „el Passo“ ( spolužák okradl spolužáka ) a jelikož jsem to nenahlásil a řekl okradenému ať to raději neřeší z důvodu že to byl grázl ten co ho okradl tak jsem byl soudem uznaný za nepřímého pachatele , a pak ještě jsem asi v 10 letech načmáral na barák nějákou ptákovinu a chytla mě u toho policie , něják bych to neřešil byly to klukoviny ale podle všeho se to mělo v 18 ( nebo po deseti letech ) smazat ale když mě chytli policisti za volantem a před přítelkyní mě nazvali zločincem a dokonce přesně řekli o co se stalo ale to že jsem byl dost mladý a ostatní okolnosti nevěděl jen tam prý někde vidí že jsem někoho okradl se zbraní v ruce a za sprejování , no je toto možné po X Letech když mě chytnou a ještě před cizíma lidmi toto tvrdí a to se mi stalo už celkem často krát a pěkně mě to štve hlavně když mě nazvou Lupičem , jde například obnovit ten soudní proces a očistit si jméno , a jak to že se ty záznamy nesmazali ???

PS : Když sem si do práce nechal vyjet rejstřík trestu tak to bylo prázdné …

Nejlepší odpověď
anonym

Více najdete v příloze. Jde v podstatě o to, že lehčí tresty udělené třeba v souvislosti s řízením motorového vozidla podléhají automatickému výmazu. Tvrdší postih hodnocený různou délkou trvání trestní sazby vyžaduje přezkoumání situace obžalovaného soudem a posouzením jeho způsobu života po odpykání trestu.

Výmaz rejstříku trestů » Výmaz rejstříku (zahlazení)

… práce standardním požadavkem na žadatele o přijetí do zaměstnání. A pokud je ve výpise uvedeno, že dotyčný byl v minulosti odsouzen, může to být problém. Zákon proto umožňuje výmaz rejstříku trestů, tedy tzv. zahlazení odsouzení.

rejstriktrestu­.mikrostranky­.com/zahlazeni

Další odpovědi
Mapel

Uvedené tresty jsou zahlazené, a neobjeví se ve výpisu z trestního rejstříku. Zůstávají však dále zapsány v rejstříku, ale hledí se na člověka jako bez trestů. Tyto tresty vidí justice – soudce a při lustrování i orgány činné v trestním řízení – policie. Nikdo z uvedených však před veřejností se o nich nesmí zmiňovat. Porušili zákon.,