Rokio

Co říkáte na tuto zprávu týkající se zvýšení hranice na 10.000 Kč pro zařazení krádeže do trestného činu?

https://tn.no­va.cz/clanek/mis­to-5-tisic-10-politici-chteji-zvysit-hranici-kdy-jde-o-trestny-cin.html
zdroj: tn.nova.cz

Jste pro, nebo proti? Myslíte jsi, že bude schválen tento zákon?

Nejlepší odpověď
Kepler

Podporovat chmatáky? Ani náhodou! Ještě bych ji snížil. Sice by už tak přetížené soudy nestíhaly, ale dalo by se to vyřešit zrychleným řízením. V muslimských zemích za to utínají ruku in ulna.

Další odpovědi
Drap

Říkat můžeme cokoli, ale ničemu to neprospěje. Pokud to takto schválí, bude se lépe krást. Osobně doufám, že to neprojde

Michala11

Nejsem pro, ale rozumím jim. Kdyby tu částku valorizovali jako důchody, tak se takhle nevyšplhá.

marci1

No, opravdu nevím čemu a komu to prospěje. Snad jen zlodějům. Už teď mají vždy spočítanou částku za kradené zboží do částky 4.999,– Kč, aby se nejednalo o trestný čin. Pokud má někdo hlad, tak ukradne něco k jídlu za pár korun. 🙂

elkon

Je mi to jedno, já se chovám slušně.

Kryšpín

Jak to navrhuje Dominik Fery a poslanci bude líp, tak je to super, průměrný plat 33 tisíc, tak těch lupínků co šmajnou do 10 tisíc by bylo možná vhodné to ani nehlásit a nezatěžovat Policii

klumprt

Myslím, tedy jsem. 🙂

Možná budu se svým názorem osamocený, ale já v tom určitou logiku vidím. Pět tisíc dnes není totéž, co pět tisíc před 15 lety. Akorát by se mělo spíše než příjmy argumentovat inflací, resp. reálnou hodnotou té částky. A jestli se hodnota koruny zmenšila na polovinu, tak by to bylo v podstatě správné a na místě.
Na druhé straně by se mělo popřemýšlet, jestli trestání přestupků a kvalita přestupkového řízení funguje dle očekávání.

jdete do prd

Trestny cin. Budiz. Ale melo by se zohlednit v takovem pripade, kdo krade a proc. Pokud ukradne samozivitelka susene mleko pro deti, nebo recidivista, co krade permanentne chlast v samosce. Nic neni cernobile.

Rudík 12

Souhlasil by někdo z tím, že by měla být každá krádež trestný čin (bez ohlrdu na cenu)?