Stříbrný

Co říkáte na tuto zprávu týkající se zvýšení hranice na 10.000 Kč pro zařazení krádeže do trestného činu?

https://tn.nova.cz/…
zdroj: tn.nova.cz

Jste pro, nebo proti? Myslíte jsi, že bude schválen tento zákon?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Podporovat chmatáky? Ani náhodou! Ještě bych ji snížil. Sice by už tak přetížené soudy nestíhaly, ale dalo by se to vyřešit zrychleným řízením. V muslimských zemích za to utínají ruku in ulna.

Další odpovědi:

Pokročilý

Nejsem pro, ale rozumím jim. Kdyby tu částku valorizovali jako důchody, tak se takhle nevyšplhá.

Zlatý

Říkat můžeme cokoli, ale ničemu to neprospěje. Pokud to takto schválí, bude se lépe krást. Osobně doufám, že to neprojde

Zlatý

No, opravdu nevím čemu a komu to prospěje. Snad jen zlodějům. Už teď mají vždy spočítanou částku za kradené zboží do částky 4.999,- Kč, aby se nejednalo o trestný čin. Pokud má někdo hlad, tak ukradne něco k jídlu za pár korun. :-))

Bronzový

Je mi to jedno, já se chovám slušně.

Bronzový

Jak to navrhuje Dominik Fery a poslanci bude líp, tak je to super, průměrný plat 33 tisíc, tak těch lupínků co šmajnou do 10 tisíc by bylo možná vhodné to ani nehlásit a nezatěžovat Policii

Zlatý

Myslím, tedy jsem. :-)

Možná budu se svým názorem osamocený, ale já v tom určitou logiku vidím. Pět tisíc dnes není totéž, co pět tisíc před 15 lety. Akorát by se mělo spíše než příjmy argumentovat inflací, resp. reálnou hodnotou té částky. A jestli se hodnota koruny zmenšila na polovinu, tak by to bylo v podstatě správné a na místě.
Na druhé straně by se mělo popřemýšlet, jestli trestání přestupků a kvalita přestupkového řízení funguje dle očekávání.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2695
Zlatý ivzez 1616
Zlatý standa 1257
Zlatý mosoj 733
Zlatý led 676
Zlatý gecco 534
Zlatý Kepler 531
Zlatý JájsemRaibek 527
Zlatý marci1 525
Zlatý annas 486

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.