Chubby

Jak zadržet zloděje, abyste neměli problémy vy?

Dobrý den, máme obchod a chytáme zloděje pravidelně. Minule zloděj po vyzvání nereagoval a pokoušel se odejít z obchodu. Nemohli jsme ho zadržet (téměř dvoumetrový chlap). Nikdo z přítomných nepomohl ani nezavolal policii na vyzvání (typické české jednání). Neudržel jsem se a párkrát jsem ho pěstí udeřil do obličeje (vím-blbost). Co vlastně mohu v tomto případě udělat, abych neměl problémy? Když zavolám policii, tak nebudu mít důkazy, když tam už nebude. Prosím o smysluplné odpovědi.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Nezadržovat! Otočí se to proti Vám:-((( Pořídit si pořádné kamery, a vše nahrávat. Pořídit si ochranku, nikdy ho nezamykat v obchodě a podobně blbým hrdinským činům se také vyhnout!!! Vždy volej policii, pokud nebude konat, stěžuj si na ni, ale nikdy nekonej sám.

Jak víš, že to nebyl feťák, a že nemá hepatitidu C? Pokud ho praštíš a odřeš se u toho, můžeš ji od něj chytit:-((( Ti co kradou v obchodech jsou převážně feťáci:-(((
Doplňuji:
Oni jsou zoufalci a budou krást i přes kamery, ale policie bude mít v rukách důkaz, a ten je dostane za mříže.

Další odpovědi
klumprt

Třeba takhle:
http://praha.id­nes.cz/zlodej­ky-chtely-okrast-seniorku-mistni-je-pak-zaverli-do-klece-u-obchodu-142-/praha-zpravy.aspx?c=A140207­_113355_praha-zpravy_bur

Univerzální recept neexistuje. Občan může zloděje zadržet, trestní řád na to pamatuje v § 76 odst. 2:
„Osobní svobodu osoby, která byla přistižena při trestném činu nebo bezprostředně poté, smí omezit kdokoli, pokud je to nutné ke zjištění její totožnosti, k zamezení útěku nebo k zajištění důkazů. Je však povinen tuto osobu předat ihned policejnímu orgánu; příslušníka ozbrojených sil může též předat nejbližšímu útvaru ozbrojených sil nebo správci posádky. Nelze-li takovou osobu ihned předat, je třeba některému z uvedených orgánů omezení osobní svobody bez odkladu oznámit.“

Zadržet lze osobu vhodným způsobem, např. zavřít do místnosti, zakleknout (těch pár minut ho snad pár chlapů na zemi udrží. Neměli by ho zřezat jak koně, na druhé straně nějaká ta rozumná zklidňující herda se určitě zapomene a přehlídne.
Připoutání nebo spoutání už je trochu ošemetné, mohlo by dojít k nějakému zaškrcení ruky apod. Pro tyto případy by nebylo od věci mít třeba v prodejně jednorázová plastová pouta.
Vždycky pamatovat na svoje zdraví a nepouštět se do předem prohraného boje a při potyčkách pamatovat na meze nutné obrany!

anonym

Našteluj si kamery tak, aby byly po celém obchodě. Rozhodně bych nikoho nezadržovala, zzzlatokopka má pravdu, nikdy nevíš, co je to zač, nakonec tě takový previt může i odprásknout, téé skoro o život. Potřebovali byste se dát dokupy s nějakou bezpečnostní firmou, prostě když se zmáčkne čudlik nenápadně pod pultem, už o tom budou vědět, já nevim, jestli je to takhle i s policií, náš šéfik to tak v krámě měl. Čudlík první pomoci.

Kelt

Pořiď si psa a vycvič ho, aby pustil každého dovnitř, ale ven jen toho, komu to dovolíš.

huxa

Když budeš mít důkazy, že něco ukradl a toto byla jediná možnost, jak jej zadržet, žádné větší problémy bys mít neměl. Samozřejmě, když nedojde k trvalému zranění, je to ještě lepší (osobní zkušenost mám téměř výbornou-zastavovali jsme zloděje na našem pozemku, co ujížděl autem, škoda na autě asi 50'000Kč, on měl zlomené žebro a popálený obličej od airbagu-ujížděl, my jsme mu házeli na kapotu a do předního skla kostky, trubky, prostě co bylo po ruce, absolutně bez problému a musel nám uhradit vzniklou škodu)

Awe

Věř mi že bych se zachoval naprosto stejně…Sice z toho v tom našém blbém státě budou problémy, ale frajer si pro příště rozmyslí jestli něco vezme za zlomený nos. Na takovéto lidi je zapotřebí použit hrubou sílu, domlouváni v ničem nepomůže
Doplňuji:
A i když neuděláš nic…Budeš mít nahrávku,podáš oznámení a oni ho třeba i najdou ve finále dostaneš trestní oznámení za rasismus a natáčení bez souhlasu,omezováni osobní svobody a bůh ví co ještě… Na zákony ser

Pepa25

Na palec zlatokopky jsem klikl omylem – naopak souhlasím s klumpertem …

Chubby

Zlatokopka: Nemohu ani zamknout v obchodě než přijede policie?

zzzlatokopka

Zamkni ho, a co když ten feťák vytáhne jehlu a bude tam s ní ohrožovat lidi??? Už se to několikrát stalo:-(((

Mám známou prodavačku a té zloděj zlomil nos:-(( Dnes už by žádného sama nechytala:-(((

Chubby

Máme v obchodě kamerový systém, ale zrovna tenhle „čin“ nezachytil. Prostě to uměl zamaskovat. Odcizil 2 láhve, takže částka malá na to, aby se o to policie zajímala – stím máme také zkušenost.

Paní si tam ukradla věci za 600,–. Nechtěla ukázat tašku a ještě držkovala, tak jsme na jisto volali policii. Ta dorazila a ona jim řekla, že to zaplatí a oni, že jestli je ochotna zaplatit, tak se jich to už netýká. Aspoň si ji zapsali, že tam bude mít záznam. Náše zákony jsou ke zlodějům shovívavé. Proto kradou dál.. přinejmenším to uhradí ☹

Zpátky k otázce mě napadá případ, v restauraci pokud se nají a pokusí se odejít. Nikdo jej nezadrží… co potom? V restauraci většinou žádné kamery nejsou. Svědci jsou staré důchodkyně, co s tím nechtějí mít nic společného (viz. nahoře. Poprosím o zavolání na policii a nikdo nic)

zzzlatokopka

Já s tebou souhlasím, zloději jsou u nás státem chránění:-(((
Ale risknout své zdraví nebo život pro pár kaček.......... Každého volba.