Marina

Amnestie(z otá­ky:zda-li se na mě vztahuje amnestie

Soud vycházel z kritérii §31/1 se zřetelem k účelu trestu dle § 23 trestního zákona a dále hodnotil stupeň nepezpečnosti trestního jednání pro společnost dle §3/4 trestního zákona.Po zvažení všech rozhodných skutečnosti včetně toho,že na obžalovaného nutno hledět jako na osobu dosud soudně netrestanou.

Můžete mi ještě odpovědět?

Odpovědi
standa

Odpovědět vám samozřejmě můžu, ale nic bližšího vám k onomu ´nedbalostnímu´ jednání nesdělím.

Vámi uvedená ustanovení trestného zákoníku jsou jen obecné ´fráze´ podle kterých musí každý soudce postupovat. Neříkají NIC k vašemu konkrétnímu dotazu, který se nyní zúžil na to, zda vaše jednání mělo nebo nemělo nedbalostní charakter.

To musí fakt rozhodnout soudce, který bude posuzovat všechny dostupné okolnosti této trestné činnosti…