knobli

amnestie 2010

týká se amnestie i povinné výživy?

Nejlepší odpověď
standa

Záleží na tom, jak dlouho byla povinnost ´povinné výživy´ zanedbávána, protože pokud to bylo méně jak 4 měsíce, tak to podle nového znění § 196 už nebude trestným činem, takže by se ´amnestie´ na tento čin vztahovala.

V opačném případě NEVZTAHUJE.

NOVÉ ZNĚNÍ:
§ 196 Zanedbání povinné výživy
(1) Kdo neplní, byť i z nedbalosti, svou zákonnou povinnost vyživovat nebo zaopatřovat jiného PO DOBU DELŠI NEŽ 4 MĚSÍCE, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

STARÉ ZNĚNÍ:
§ 213 Zanedbání povinné výživy
(1) Kdo neplní, byť i z nedbalosti, svou zákonnou povinnost vyživovat nebo zaopatřovat jiného, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.