zabicka321

vymazání rejstříku trestů?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na rejstřík trestů… Když je nyní amnestie a já mám podmíněný trest včetně peněžitého trestu bude mi trestný rejstřík vymazán? Nebo budu mít stále záznam??? Děkuji

Odpovědi
meTTax

Dobrý den,

zahlazení odsouzení se určí dle lhůty pro zahlazení až po vykonání posledního z těchto trestů. Na podmínečný odklad VTOS se sice zahlazení vztahuje, ovšem nikoli na peněžitý trest, tento je potřeba uhradit. V případě neuhrazení může soud změnit trest na nepodmíněný, nehledě na amnestii.

Taktéž záleží, za jaký tr. čin byl peněžitý trest uložen, v případě, že za úmyslný trestný čin, pak si musíte podat žádost k soudu o zahlazení odsouzení. Zahlazení se provede v případě, že se potvrdí, že jste alespoň jeden rok od zaplacení vedla řádný život.
V případě nedbalostního tr. činu se nemusí zasílat žádost o zahlazení odsouzení a okamžikem zaplacení se na Vás hledí, jako byste nebyla odsouzena.

Zůstávám s pozdravem.

Bubusek

Dobrý den prosím vás kde si můžu stáhnout vymas rejstriku trestu.