Avatar uživatele
Bronzový

Proč máme sny když spíme?

aa jsou nějak užitečné?
Doplňuji:
Všechno je v životě tak složité jako by to někdo udělal schvlně abysme tady neměli klid a nemohli se ani v klidu vyspat.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Je dokázáno, že každý normální člověk má za noc 8 až 10 snů, přestože asi 8% žen a 15% mužů tvrdí, že sny nemívají. Avšak nejméně 42% žen a 25% mužů si po probuzení vzpomene alespoň na jeden sen. Téměř nikdo si však nedovede své sny logicky vyložit. Trvání a výskyt snů probíhá podle následujícího schématu: průměrně 70 minut po usnutí se dostaví první sen v trvání asi 10 minut, pak po 1-2 hodinách následují postupně 4 další sny, vždy trvající okolo 20-30 minut. Byl rovněž vyvrácen názor, že by ženy měli sny častěji než muži, nebo činorodí lidé častěji než pasivní.

link:

http://psychologie.nazory.eu/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Sen je pouhá vize, která patří jenom vám. Sny se odvíjejí na základě vašich myšlenek. Určitě se vám někdy stalo, že se vám zdál sen o věci nad kterou jste těsně před spaním přemýšleli. Alespoň podvědomě. Nebo jste řešili nějaký závažný či nezávažný problém, a potom vás to pronásledovalo i ve spánku. Je to z toho důvodu, že se vaše mysl tím problémem příliš zabývá, a snaží se ho takto zbavit. Proto mají lidé, kteří řeší závažnou věc, nebo mají z něčeho strach, většinou noční můry.
Lidé, kteří "nemají" sny, jsou buď velice unavení či přepracovaní, nebo snům nepřikládají přílišnou pozornost. Není to totiž tak, že by sny neměli, pouze si je však nepamatují. Proto když se jim občas stane, že si z jakéhokoli důvodu řeknou ,, Tohle mi něco připomíná", nebo ,,To už jsem někdy zažil/a", znamená to, že se jim o tom mohlo zdát. Není ale podmínkou, že tohle je jediná příčina.
Často se lidem, i těm, kteří si své sny pamatují, některé věci stanou "vícekrát", znamená to, že si mají něco uvědomit, a dokud nepříjdou na to co, budou mít pocit "neustálé recidivy". Tudíž se jim bude jedna a ta samá věc neustále opakovat, dokud nenajdou příčinu či důvod takového chování mysli. Takzvaná "opakovačka", ale nepříjde hned. Ozve se až po nějaké době, a teprve poté si uvědomíte, že tohle už jste zažili.
To jsem vyggoglila...
Sama teda mám sny, podle kterých bych mohla psát knihy, obzvláště horrory...!!!


Avatar uživatele
Registrovaný

To nikde neví. Může to bejt v podstatě cokoli. Představa, halucinace, nebo vstup do jiného světa. Jestli jsou užitečné nevím. Ale mně se něco zdálo něco a pak se mi to opravdu stalo takže tě to možná může na něco upozornit.


Avatar uživatele
Pokročilý

Podle mého sny pouze odrážejí naše životy. Dále si myslím, že nám sny pomáhájí pamatovat si.
Život je tak složitý, jaký si ho uděláš. Je to o přístupu k životu.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3222
Zlatý quentos 1428
Zlatý mosoj 1389
Zlatý Drap 1211
Zlatý Kepler 951
Zlatý led 725
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 664
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.