Krejcík

Je možné přemýšlet ve snu?

Myslím tím, je opravdu možné přemýšlet při spaní a přijít na něco nového (dostat nový nápad, vymyslet řešení problému). Často se mi stává, že si ve snu uvědomím, že jsem ve snu. Ale před spaním jsem měl v hlavě důležitou myšlenku a ve snu už jsem ji nijak nerozvíjel, jak kdyby mě moc nezajímala, i když než jsem usnul jsem na nic jiného nemyslel. Je to asi zvláštní otázka, ale jak myslíte, že to je?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Při lucidním snění asi ano- to je stav, kdy si člověk uvědomuje, že sní a může své sny ovládat. A tak může ovládat i své myšlenky.

Při klasickém snění mozek samozřejmě i tak funguje, ale člověk v něm vědomě nepřemýšlí je to podvědomé dění/myšlení.

Další odpovědi
Kepler

Ano, párkrát mě už ve snu napadla nějaká myšlenka nebo řešení, ale nedá se říci, že bych o tom cílevědomě přemýšlel. Prostě si padla i na vola 🙂

agentpv

Taky se mi to stává, dokonce skládám ve snu i básničky, a říkám si při tom: „To je dobrý, to si musím zapamatovat a ráno zapsat“ … ale na 99% z toho si ráno už nevzpomenu.

kelley

Ano. Dokonce i někteří hudební skladatelé pár děl takto složili…