Avatar uživatele
Krejcík

Je možné přemýšlet ve snu?

Myslím tím, je opravdu možné přemýšlet při spaní a přijít na něco nového (dostat nový nápad, vymyslet řešení problému). Často se mi stává, že si ve snu uvědomím, že jsem ve snu. Ale před spaním jsem měl v hlavě důležitou myšlenku a ve snu už jsem ji nijak nerozvíjel, jak kdyby mě moc nezajímala, i když než jsem usnul jsem na nic jiného nemyslel. Je to asi zvláštní otázka, ale jak myslíte, že to je?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Kepler, DoTazatel před 1808 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
DoTazatel

Při lucidním snění asi ano- to je stav, kdy si člověk uvědomuje, že sní a může své sny ovládat. A tak může ovládat i své myšlenky.

Při klasickém snění mozek samozřejmě i tak funguje, ale člověk v něm vědomě nepřemýšlí je to podvědomé dění/myšlení.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Ano, párkrát mě už ve snu napadla nějaká myšlenka nebo řešení, ale nedá se říci, že bych o tom cílevědomě přemýšlel. Prostě si padla i na vola 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
agentpv

Taky se mi to stává, dokonce skládám ve snu i básničky, a říkám si při tom: „To je dobrý, to si musím zapamatovat a ráno zapsat“ … ale na 99% z toho si ráno už nevzpomenu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kelley

Ano. Dokonce i někteří hudební skladatelé pár děl takto složili…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek