F1p

Přestupková komise, výše trestu.. ?

Dobrý den, na přestupkové komisi jsem dostal napomenutí, za večerní potyčku, do které jsem se připojil.Dnes jsem předvolan na komisi znovu, jelikož jsem dva lidí roztrhoval, kteří se prali a jeden z nich (žena) spadla ,a měla menší odřeniny.Chtěl bych se zeptat co mi hrozí za trest, když už mám napomenutí ? Děkuji
Doplňuji:
Na email ste mi odepsal cituji : Pokud se PROKÁŽE, že jste v souvislosti s výše uváděnými skutečnostmi spáchal přestupek, tak to bude špatný. S největší pravděpodobností to bude znamenat PORUŠENÍ podmínky s dost nepříjemnými následky, který teď není potřebné rozebírat.

I přes to bych prosím Vás věděl jaké mohou být následky ? hrozí i podmínka ?
Děkuji.

Odpovědi
standa

Pokud se prokáže větší míra zavinění (případně zranění), tak vám to ´napomenutí´ mohou přehodnotit na finanční sankci, která v tomto případě může být až 3.000 Kč

Doplněna:

Určitě vám žádná podmínka nehrozí, já jsem tu původní odpověď napsal omylem, protože jsem si to vaše slovo v otázce ´napomenutí´ nesprávně vyložil jako ´podmínka´…, myslel jsem si že už máte podmínku a tou vaší účastí v potyčce byste mohl podmínku porušit a dostat tak nepodmíněný trest.

Pokud by snad teoreticky mohlo být zvažováno, že to vaše ´strčení´ do té ženy by mohlo být kvalifikováno jako trestný čin ublížení na zdraví, což by byla jediná možnost jak byste mohl dostat podmíněný trest, tak vězte, že v tomto případě chybí základní skutková podstata, a to „úmysl“.
Takže buďte v klidu 🙂

§ 146 Ublížení na zdraví
(1) Kdo jinému ÚMYSLNĚ ublíží na zdraví, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.