JájsemRaibek

Spáchal bych v tomto případě trestný čin nebo přestupek?

Pokud bych se procházel po Praze a měl na sobě oblečenou modrou zimní bundu s růžovým vzorem, větší růžovou šálu, oranžovou pletenou čepici, modré kalhoty a béžové boty?
https://www.no­vinky.cz/krimi/426616-prazsti-policiste-patraji-po-dusevne-nemocne-zene-muze-byt-agresivni.html

Nejlepší odpověď
Kepler

To asi ne, ale možná by ses dostal do středu pozornosti módní policie (jak to občas bývá na idnes.cz) a stal by ses slavný.

Další odpovědi
zjentek

Jedině fauxpas, ale to pouze v případě, že tě zná více než 50.000 lidí. V opačném případě si tebe a ani Keplera žádná módní policie a ani nikdo jiný ani nevšimne.

ivzez

Předpokládám, že většina spoluobčanů
dokáže odlišit muže od ženy, pochybuji, že
by Vás někdo z něčeho podezříval…

Dochy

Pokud by se někdo namáhal Ti prokazovat úmysl, pravděpodobně by se na to nějaký přestupek dal namontovat. Jinak si nos co chceš, pokud to neodporuje mravům a nebudí pohoršení

led

Zaujímavá zimná kombinácia pre muža(?), ale nebudeš prvý muž(?) ktorý sa nevie obliekať, ale Praha toho zažila už viac… Zvýšiš len pozornosť ctenej verejnosti, policajných orgánov a zdravotníkov na svoju osobu, ale takéto obliekanie nie je trestné…