Pokuta nebo přestupková komise?

Dnes jsem odcizil věc v hodnotě 27 Kč v hypermarketu. Při odchodu jsem byl zastaven ochrankou. Poté jsem byl odveden do kanceláře hypermarketu, kde mi byla udělena pokuta 1000 Kč od provozovatele. Jelikož jsem danou částku neměl u sebe, byla zavolána městská policie. Po příjezdu policie jsem nahlásil osobní informace. Ze strany policie mi nebyla udělena žádná pokuta, bylo mi jen sděleno, že mi přijde dopis, kde budu předvolán k přestupkové komisi. Je mi 17 let a nebyl informován zákonný zástupce. Měl být o dané situaci informován nebo přivolán? Měl jsem být vyslechnut a poté obdržet pokutu od policie nebo se v dané situaci zachovali správně? V jaké výši mi bude udělena pokuta? Je možné se nějak obhajovat?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

A v případě, že se bude přestupek projednávat ve správním řízení a nikoli blokovou pokutou (což je také možné) dostanete k pokutě navíc náklady správního řízení ve výši 1000,–Kč.
Dost drahá krádež za 27,–Kč-ne?

Další odpovědi
ReHu

Jak se chceš obhajovat?
Že jsi ukradl chleba, když jsi měl hlad?
Nebo mladická nerozvážnost?

vlastina

Máte OP?-tak jste za své tr.činy odpovědný.Oni postupovali správně.A doma z vás budou mít"radost".

mojitek

Pokuta od provozovatele???Po­kutovat te muze jen MP nebo Pomahat a chranit.

atriplex

  1. výše pokuty je stanovena v zákonš – §50 z.č.200/1990Sb.
  2. Zákonný zástupce vyrozuměný být nemusel, obzvláště, když jste nebyl zadržen a rozhodnutí (pokuta) vám nebyla udělena
  3. Postup strážníků byl správný – vyslechnutý budete až u přestupkové ko­mise
  4. Obhajovat se můžete jak chcete, je to vaše právo. Správní orgán pak buď vaší verzi uvěří či nikoliv