hruby

22. 12. 2018 jsem se dopustil přestupku. Dokdy se to musí vyřešit? Slyšel jsem o tříměsíční promlčecí lhůtě.

přestupek jsem způsobil 22.12.2018 řeší to na přestupkové komisi obecného úřadu ptám se do kdy se musí to vyřešit neb k dnešku to ještě není došetřeno bude volán ještě svědek slyšel sem že do tří měsícu pak se to promlčuje,děkuji JH

Nejlepší odpověď
Hlada

Promlčecí doba činí

  1. 1 rok, nebo
  2. 3 roky, jde-li o přestupek, za který zákon stanoví sazbu pokuty, jejíž horní hranice je alespoň 100000 Kč.

Zdroj: §30 zák. 250/2016 Sb.

Další odpovědi
Drap

Až bude mít přestupková komise všechny podklady. Ani po třech měsících nemusí být vše promlčeno. Zatím čekej a nech se překvapit.

Kryšpín

Můžete se řízení zúčastnit, ovšem to promlčení je trochu delší

Ma007

Popsanou dobou to ve skutečnosti nemusí být vyřízeno. Když se předvolaný v roli svědka třebas opakovaně na Ústní Jednání nebude dostavovat (například proto že tvrdí, že mu pozvánka Českou Poštou nedorazila), tak se může další Ústní Jednání opakovat třebas za další 3 měsíce znovu.
To, že si zřídíte Datovou Schránku sice značně urychlí komunikaci s úřady, ale když se kdokoliv předvolaný nebude jednání účastnit, může se to táhnout dlouho. Třebas i tak, že už se rozhodnete se dalších Ústních Jednání neúčastnit, a když se náhodou objeví on, vykydá na Vás veškerou špínu a lež, jak to jen bude možné…