Ejn

Posilování nebo hubnutí?

Chci se zapetat,když posiluju,jestli tím i zhubnu. Jsem trošku větší,no prostě při těle.Chci zhubnout,aby se na mě každý faldík netřásl. :)
Děkuju za odpověd'. ;)

Odpovědi
jjnovo

Když posiluješ, určitě spálíš nějaké kalorie. Ale jestliže je tvou prioritou srazit na váze, doporučuji k posilování přidat např. běhání.

Hohny

No za prvé tomu musíte přizpůsobit stravu, aspoň trochu, jako při každém hubnutí. Pak už záleží jak posilujete, jestli zvedáte co největší váhy na pár opakování (klasické mužské posilování, velké váhy do cca 10 opakování), tak tím spíše naberete objem, spálíte i trochu tuku, ale hlavně svaly naberou na objemu. Když budete cvičit lehké váhy na více opakování (klasické ženské cvičení, lehké váhy do cca 25 opakování), tak spálíte o trochu více tuků a svaly spíše ubydou na objemu (pokud už mají nějaký objem) a rýsují se. V obou případech by mělo cvičení trvat alespoň 45min. (hlavně v tom druhém případě, kdy chcete zhubnout a rýsovat svaly), ale né zase moc dlouho, aby se svaly stačily regenerovat a mohl jste cvičit raději častěji, ideálně tak hodinku až hodinu a půl.
Doplňuji:
A ano, pokud nechcete jenom posilovat, tak je nejlepší k tomu přidat i nějaký vytrvalostní pohyb, např. plavání, běhání, kolo nebo jakýkoliv sport…I blbá procházka každý den pomůže, prostě jakkoliv se hýbat.

huxa

u posilování se většinou přibývá na váze, ale váha je to poslední, na co by se měl člověk dívat, je rozdíl mezi 100kg chlapem, co od 13let chodí do posilovny a je „korba“ a 100kg chlapem, co se denně válí u TV, pracuje někde za počítačem a neposiluje :)
pro ženy neni vhodné samotné posilování, měli by zvedat vícekrát menší zátěže a spíše sportovat (doporučuji plavání, nebo běh, jízdá na kole, in-line bruslých).

mojitek

Odpověď není jednoznačná,je tu mnoho aspektů.Pokud posiluješ tak že se opravdu zapotíš tak logicky i shazuješ tuk a zároveň i zpevňuješ tělo-svaly nabírají na objemu.Já jsem posiloval každý 2. den asi 1,5 h a projel jsem všechny svaly.Dle mýho je nejlepší tzv.pyramida,tj nejdřív 1.serie s malou vahou např.30 krát,2­.serie s větší vahou 20 krát........pak s největší vahou třeba 8 krát a pak zase sestupně.Takhle si vytvoříš kvalitní hluboké svalstvo,přibereš i na svalovém objemu a zároveň i dost hubneš.To platí pro všechny svaly které cvičíš.Nepřejídat se a před samotným cvičením se zahřát např na rotopedu,protáhnout šlachy atd.Ze začátku budeš zvedat malé váhy,ale to je v poho,každý takhle začínal.Vytrvej a uvidíš výsledky.. 😉
Doplňuji:
pusinka50 : protože u chlapa se s ničím jiným ani nepočítá ,teda pokud nejde o polochlapa

pusinka50

Proč jste všichni pochopili, že Ejn mluví o zvedání činek? Já pochopila veškeré varianty posilování. Takže jak tu správně píšou, menší zátěž vícekrát opakovaná 20–30× vede ke zpevnění těla i ke zhubnutí. Cvičit stačí 3× týdně, max. obden. A když přidáš obden rychlou svižnou hodinovou procházku, a samozřejmě upravíš jídelníček, tak ti kila půjdou dolů spolehlivě.

beluška

AHOJ, teď jsem popsala svůj nový jídelníček, kdy jsem od 12. 7. do teďka ztratila 10 kg .Bez pocitu hladu a chutí. Je sestaven dle rozboru mé krve. Koukni na Cordeus metabolic balance. Je to úžasný. Nedělám žádnou reklamu, ale vím, že konečně mé tělo dostává to co opravdu potřebuje a divila jsem se kolik zeleniny třeba vůbec nesmím a to se přitom zelenina jinak doporučuje. No jswem nadšená a jedu dál, moc mne to baví.

jancek

příkladem může být jeden z univerzálnějších… https://www.fit­ham.cz/trinfit-gym-gx3 nebo je jich spousta nevím co přesně si představujete

kocicinka2

Poradíte tedy co si mám koupit na cvičení doma? Uvítám každou radu, pro ženu i pro muže, synové rádi cvičí, teda posilují

adelickaa

No tak co teda je dobré na cvičení? Nebo jaké cvičení? :) stroje, co se vám osvědčilo?

jancek

na sport jsem taky docela odborník :) né tak moc velký, ale něco o tom vím

adelickaa

malinaa asi záleží co chceš posilovat nebo co by sis alespoň trochu představovala, klidně poradím doma toho máme…

malinaa

no poradte co je na posilování dobré? krom činek? ráda bych muži i něco koupila :) at si zacvičí doma a nemusí nikam chodit

modrokakocka

tak mi poraďte nějaký super posilovací stroj který můžu mít doma, potřebovala bych něco na nohy a zadek :)

hanak884

posilování je lepší než hubnutí, ale beru někdo chce hubnout a moc nenabrat, ale lepší je teda hubnout a nabrat svalovou hmotu

adam78987

A nebylo by nejlepší začít užívat spalovače tuku (https://www.bo­dyflexnutriti­on.cz/spalova­ce-tuku/) – mno a samozřejmě se ještě pohybovat :))