masakrmen

Je mi 13 a chci začít posilovat…

Chtěl bych začít posilovat ale nevím kolika kilogramový činky, kolikrát deně apod. P.S. Nikdy sem neposiloval, takže sem opravdu začátečník…

Nejlepší odpověď
Alesh

Týýý vole, nejdřív nastudovat, pak začít bejčit, jinak si můžeš pěkně pos*at páteř nebo další části pohybového aparátu. 13 let je celkem brzo, rozhodně to chce pouze lehké váhy a spíš si dát víc opakování, než rvát nějaký super kila a kroutit se u toho jak stará ku*va. Velkým zatěžováním si taky můžeš omezit růst a přeci nechceš být trpaslík, ne? Nebo už máš aspoň metr osmdesát? Taky nezapomeň na správné stravování, bez něj toho moc nenaposiluješ.
Už z tvého dotazu jasně plyne, že o tom víš úplný … a vše zde popsat není v lidských silách, proto ti doporučuji, aby sis o tom něco přečetl, existuje řada knížek o posilování pro začátečníky, osobně bych doporučil: Posilování pro muže viz odkaz, příp. konzultaci s odborníkem.

Zdroj: http://www.ara­ra.cz/product/127065

Další odpovědi
Michal Kole

A před posilováním se nejdříve protáhni svaly, protože když náhle zabereš tak sval může prasknout, za prvé to hrozně bolí a za druhé musíš do nemocnice, aby ti ho sešily a pak máš na pár měsíců po posilování, než sval sroste.
Doplňuji:
No ty činky bych úplně nezatracoval, ale nějaké menší, do 2 kilogramů. To odpovídá zhruba 1 plné PET flašce, kterou zvedáš když se chceš napít.

Ar

jak psal Michal Kole nejprve strečink a pak teprve posilovat. Ve 13 letech ,ale zapomenout na činky a různé posilovací „stroje“ a posilovat jen s vlastní vahou. Takže kliky, sklapovačky atd. atd. Na nářadí si tak dva roky počkej.