anonymka14

Pes utíká, jak na to?

Dobrý den,náš pes utíká a táta se ho chce zbavit,ale já si ho chci nechat.
Co mám udělat aby neutíkal??
Předem děkuji za odpovědi 🙂
Doplňuji:
Plot je tak vysokej,že se nedá snad dát výš,ale pes to přelézá.Dá se nějak vycvičit aby nepřelézal? Jestli ano,tak jak??

Nejlepší odpověď
kapka

Vycvičit, ve smyslu povel – reakce, snad ani ne, to se naučí maximálně to, že plot nebude přelézat ve Vaší přítomnosti, ale jakmile zjistí, že není pod dohledem, tak ho stejně přeleze. Pomohl by buď ten elektrický ohradník, kdyby se natáhl nahoru, tak aby se ho pes musel dotknout při přelézání. Nebo přímo pro psy určený tzv. neviditelný plot. To funguje taky na principu elektrického výboje, jen trošku jinak. Ale není to zadarmo, tak nevím, jestli by chtěl tatínek do psa investovat.
Pokud pes překonává plot třeba jen v jednom místě, možná by šlo nějak to tam dočasně udělat, aby to přelézt nemohl, natahat tam nějaké provázky nebo přidělat nějaké kovové tyčky kolmo vzhůru nebo trochu šikmo směrem dovnitř. Nám takhle uměl pes přeskočit branku, tak jsem tam právě natáhla provázky a ještě tam dala kus kartonu. Dalo se to přidělat za sloupky. U Vás to třeba nepůjde. On pak zjistí, že to tam už nejde a nechá toho. Pak když se to sundá, tak ho to zas honem nenapadne, že už to zase jde, ale asi jak kterýho psa.
Poslední varianta je ho ve Vaší nepřítomnosti uvazovat. A pak mu to vynahradit procházkou.

Rockere máte palec za odkaz na dogschoolk9, znám osobně. Co se psů týče je Luděk profík, to se musí nechat… 🙂

Další odpovědi
chudst

Vyprask nepomohl? Co nejaky elektricky ohradnik, jako pro kone a kravy? To by ho snad uz udrzet melo, kdyz parkrat dostane slehu.

Rocker

Co je to za rasu?My máme bígla,taky občas uteče,ale vždycky se vrátila.To,že pes utíká,není důvod se ho zbavovat.Jestli ti na pejskovi záleží,začni s ním třeba chodit na cvičák,tam psa naučí poslouchat a tebe naučí,jak s ním zacházet,aby poslouchal.Nebo se podívej tady:www.dogschool­k9.com,tam je toho spousta o výcviku.Přeji hodně štěstí

Drap

Jak se to pes jednou naučí, tak přeleze i plot 2,5 m. Účiné by byl elektrický obojek, včetně repriky , hlídat ho a jak bude mít chuť přelést, tak mu dát ránu. Psovi to neublíží, ale je mu to nepříjemné. Ale i u tohoto výcviku musíte být důslední

lexx

elektrický plot ? tedy něco jako psí koncentrák, ale prosím Vás…to už lépe na řetěz (než si zvykne) nebo zajistit plot

rtepp

Prohlédnout a popř. opravit oplocení pozemku.

terry

Pes se po plotě i vyšplhá, když chce.
Výprask nepomůže, protože je trest po akci a to už je pozdě. Účinný trest je PŘI akci. Ale ne výprask !!
Doporučuji elektronický plot. V současnosti jsou již v dobré kvalitě a neubližují.
Nebo se poraďte s p. Desenským

http://www.psycho­log-psu.com/

bubukaa

tak nám pes utíká , skus třeba plot natřít pepřovým sprejem přímo proti psům , bohužel toto musíš udělat po každém dešti nebo pokud utíká přes noc přivázat ho na noc na den odepnout jinak nevim

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Dan01

Ačkoli je otázka již starší, dovolím si zde vyřknout svůj názor. Výcvikem samozřejmě lze pejska vycvičit, aby nepřelézal plot – na to, jak vycivičt psa ale neexistuje univerzální návod (ikdyž jsem se o to pokusil zde: https://vse-pro-zviratka.cz/vycvik-psa/ ), každý pes je zkrátka jiný – důležité je budovat vzájemné pouto a respekt. Mezi nejzákladnější zásady patří prevence, nejlépe ho do situace, kdy může přelézt plot ani nedostávat -ale chápu, že to nemusí být možné. Dalším řešením pak může být ten neviditelný plot. Chápu, že zarytí odpůrci elektronických obojků by mě za to ukamenovali, v tomto případě si však myslím, že by šlo o správné řešení. Zatím ahoj.