Avatar uživatele
anonym

Jak vycvičit psa ?

Dobrý den. Mé feně je přesně rok a vůbec mě venku neposlouchá. Když ji pustim z vodítka, tak utíká a ignoruje mě. Když ji pak konečně chytim tak ji potrestám, ale ona to pak udělá znovu. Jak jí mám naučit že mě prostě musí poslouchat? =) Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? bobánek, chudst před 4737 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Kupte si knihu „Základní povely a poslušnost při výcviku psích plemen“,nebo podobnou. Ale začít jste měl podstatně dříve.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chudst

Zvire by se melo cvicit od mala. Nicmene – kupte si dlouhe voditko. Kdyz bude uz ‚napnute‘ (proste bude dal od vas), zavolejte ji. Jakmile prijde, dejte ji odmenu. Mate moznost to zkouset v nejakem ohranicenem prostoru? Zahrada? Cvicak? Tam ji muzete vypustit bez obav, ze vam nekam utece. A opet, kdyz k vam prijde, dejte ji odmenu. Nakonec prijde treti faze – vyzkousejte to na ulici. Nejdrive ji odmenujte, postupne vsak odmeny prestante pomalu davat. Ja na to takhle naucil sveho psa.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

Nevím co máte za psa, z vlastní zkušenosti: třeba sibiřský husky má silné volání divočiny, bohužel i ve městech. Na vodítku poslušný pes se po rozepnutí karabiny změní na neovladatelného. Poslechne až když sám chce. Proti mému výcviku byl téměř imunní, v zahradě poslechl na slovo, jak se otevřela branka, zmizel plenit slepice či zahrady s fenkama. Naopak naše zlatá retrívřice se cvičila sama. Už jako štěňátko přiběhla s nadšením ke mně, kdykoli jsem se sklonila a zavolala jí. Co kdyby přišla o laskominu nebo mé pohlazení!? Poslechne na slovo, neutíká. Nedrezůrovala jsem ji chozením u nohy apod., ale přijde na zavolání, sedne a hned sama nabídne pac.
Oba psy jsem měla od štěněte a jejich výcviku jsem se věnovala. Huskymu mnohem víc, retrívřice přišla až po něm a to jsem už měla malé dítě a méně času. Přesto je prostě ZLATÁ.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek