Jak vycvičit psa ?

Dobrý den. Mé feně je přesně rok a vůbec mě venku neposlouchá. Když ji pustim z vodítka, tak utíká a ignoruje mě. Když ji pak konečně chytim tak ji potrestám, ale ona to pak udělá znovu. Jak jí mám naučit že mě prostě musí poslouchat? =) Děkuji

Nejlepší odpověď
tom004

Kupte si knihu „Základní povely a poslušnost při výcviku psích plemen“,nebo podobnou. Ale začít jste měl podstatně dříve.

Další odpovědi
chudst

Zvire by se melo cvicit od mala. Nicmene – kupte si dlouhe voditko. Kdyz bude uz ‚napnute‘ (proste bude dal od vas), zavolejte ji. Jakmile prijde, dejte ji odmenu. Mate moznost to zkouset v nejakem ohranicenem prostoru? Zahrada? Cvicak? Tam ji muzete vypustit bez obav, ze vam nekam utece. A opet, kdyz k vam prijde, dejte ji odmenu. Nakonec prijde treti faze – vyzkousejte to na ulici. Nejdrive ji odmenujte, postupne vsak odmeny prestante pomalu davat. Ja na to takhle naucil sveho psa.

Deli

Nevím co máte za psa, z vlastní zkušenosti: třeba sibiřský husky má silné volání divočiny, bohužel i ve městech. Na vodítku poslušný pes se po rozepnutí karabiny změní na neovladatelného. Poslechne až když sám chce. Proti mému výcviku byl téměř imunní, v zahradě poslechl na slovo, jak se otevřela branka, zmizel plenit slepice či zahrady s fenkama. Naopak naše zlatá retrívřice se cvičila sama. Už jako štěňátko přiběhla s nadšením ke mně, kdykoli jsem se sklonila a zavolala jí. Co kdyby přišla o laskominu nebo mé pohlazení!? Poslechne na slovo, neutíká. Nedrezůrovala jsem ji chozením u nohy apod., ale přijde na zavolání, sedne a hned sama nabídne pac.
Oba psy jsem měla od štěněte a jejich výcviku jsem se věnovala. Huskymu mnohem víc, retrívřice přišla až po něm a to jsem už měla malé dítě a méně času. Přesto je prostě ZLATÁ.