Avatar uživatele
LA MINA

Máte nějaké zkušenosti s chovem sibiřského huskyho? Poraďte prosím.

Jakou má husky povahu?
Potřebuje hodně pohybu?
Neutíká?

Napište prosím vaše zkušenosti ohledně chovu. Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iwrana před 3398 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Husky jsou většinou velice mírní a poslušní psi. Potřebujíhodně pohybu každý den a soustavně s nimi pracovat. Takže, každý den dlouhé procházky, běh, popřípadě kolo, v zimě lyže. Dají se dobře vycvičit k poslušnosti. Jejich lovecký pud však zůstává stále hodně silný. Jakmile mu zkříží cestu jakékoli zvíře, zapomene na výchovu a dá se do pronásledování. A vydrží to třeba i několik kilometrů. Potom se stává nejlepším zvířetem veverka, která uteče někde na strom a tam psa jsme schopni dohnat.
Pro začátečníky a nezkušené bych osobně toto kráísné plemeno nedoporučoval.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

Jen bych doplnila Drapa.
Sibiřský husky má raději zimu, než teplo a myslím, že v ČR, i když je tu teplo jen pár měsíců, bude lépe některému plemenu z našeho pásma.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Co znám tyto psy, tak jsou přátelští a energičtí. Ano, pohybu potřebují opravdu hodně, vždyť jsou také vyšlechtěni k tomu, aby byli vytrvalí. Utíkat může jakýkoliv pes. Třeba náš zlatý retrívr by měl být poslušný a snaživý a neměl by utíkat. Poslouchat umí jen na vodítku, je to lempl, pokud se po něm něco chce a zdrhá v jednom kuse. Na cvičáku nám říkají, že je to až příliš chytrý a rozmazlený pes. Takže jak si ho kdo vychová, ale zas musím říct, že třeba jedni lidé bydlící poblíž mají huskyho také a ten je pořád na volno, dokonce i když nejsou u něj, tak ho prostě puistí ven a on se pohybuje maximálně v okruhu 50 metrů od brány.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwrana

Sousedi si po hodně poslušném německém ovčákovi pořídili huskyho.Hodný k lidem,nehlídal,honil kočky a slepice,a pořád utíkal a museli ho hledat.Až se jednou ztratil úplně.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Petrovskalui

Máte někdo zkušenosti, které granule a konzervy se vyrábějí z opravdu kvalitních surovin?

Avatar uživatele
Bob2

Jestli chcete pro vašeho psa kupovat opravdu kvalitu, tak z vlastní zkušenosti doporučuji kupovat https://krmivo-brit.cz/…, náš pes je opravdu miluje.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata