Altair-AC

Jak naučit štěně, aby venku neutíkalo?

Nebo jak ho venčit,aby nemělo šanci utéct mi? Dneska ho totiž budu mít,to mé nové nejmenované štěně a nechci,aby skončilo pod koly auta:/To štěně je ale tak malé,že na něj vodítko neexistuje.Nějaké rady? Předem děkuji

Odpovědi
Danina65

Na mrňousky se prodávají kšírky, ty jsou ve velikosti i na fretku.Šanci má vždycky, ty se musíš obrnit obří trpělivostí a učit, a učit, a učit. Obvykle stačí když ho budeš mít rád a budeš se mu věnovat, naučí se to téměř každé.

Drap

Na každé štěně existuje vodítko, obojek a postroj. Pokud bych takové nesehnal, vyrobím si ho sám.

Jiří Bohumil

Štěně tomu těžko naučíš. Pokud máš zahrádku, nebo prostor, který můžeš ohradit, vytvoř si malý „výběh“. Tam jej dávej venčit. Jinak jej přenes do prostoru kde mu nic nehrozí a hlídej.

Frnžalka

Ahojka,
všechny předchozí rady jsou dobré.
Psíček nebude utíkat, když mu budeš „středem vesmíru“. Chovej se k němu a veď ho tak, aby Tě miloval víc, než co jiného. Každé Tvoje zavolání musí být tak lákavé, že štěndo brzy pochopí, že přijít je výhoda. Pochválím ho a dostane pamlsek, podrbáníčko-pomuchláníčko.
Samozřejmě, tato výchova se musí odehrát v prostředí, kde nemuže zdrhnout mimo Tvůj vliv (začít můžeš už v bytě). A ještě jednu radu; ne každé přivolání musí znamenat vodítko a domů. Mnohokrát pejska přivolám a něco s ním procvičím, nebo jen pomazlím, než ho připoutám. A ani to neznamená, že se jde domů. Za chvíli mu zase dám volno.
I sebeovladatel­nějšího psa vedu po městě na vodítku. Nikdy nemám jistotu, že se pes nelekne něčeho, co jukne zpoza rohu a neuskočí do silnice. Co může následovat nebudu ani popisovat.
Kšírečky se vždy dají sehnat v odpovídající velikosti. Jen u vodítka pozor, aby yoreček neměl zbytečně velkou karabinu. Už jsem viděla případy, kdy mrně karabinu sotva uneslo.
Hodně štěstí ve společném životě a hodně šťastných let.