Nikde jsem nenašel co je to mascarpone, jak to chutná? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

ježííííš to nemyslíš vážně!!!!!!!!
Doplňuji:
Co je to mascarpone? | Odpovědi.cz
Ve spoustě receptů se objevuje surovina mascarpone a já nevím, co je to a kde se to dá koupit. Detail otázky na Odpovědi.cz.
www.odpovedi.cz/o­tazky/co-je-to-mascarpone-2
co je mascarpone | Odpovědi.cz
co to je mascarpone?? Detail otázky na Odpovědi.cz.
www.odpovedi.cz/o­tazky/co-je-mascarpone
Je mascarpone podobné víc tvarohu nebo smetaně? | Odpovědi.cz
Nebo to spíš chutná jako sýr? A nebo jsem úplně vedle..? Detail otázky na Odpovědi.cz.
www.odpovedi.cz/­.../je-mascarpone-podobne-vic-tvarohu-nebo-smetane
Co je to mascarpone? | Odpovědi.cz
Mascarpone je jemný, krémový čerstvý sýr vyráběný ze smetany působením kyseliny … Mascarpone se používá jako přísada do dezertů (např. tiramisu) a dortů.
www.odpovedi.cz/o­tazky/co-je-to-mascarpone-3
mascarpone | Odpovědi.cz
z ceho se vyrabi mascarpone?? Detail otázky na Odpovědi.cz.
www.odpovedi.cz/o­tazky/mascarpo­ne
Co je to mascarpone? | Odpovědi.cz
Detail otázky na Odpovědi.cz od uživatele v kategorii Jídlo a vaření – Ostatní jídlo a vaření. Počet odpovědí: 6.
www.odpovedi.cz/o­tazky/co-je-to-mascarpone-4
muzu pouzit mascarpone nebo ricottu misto tvarohu? | Odpovědi.cz
pokud ano, co je vhodnejsi na pripravu dezertu, kde ma byt tvaroh – ricotta nebo mascarpone? Detail otázky na Odpovědi.cz.
www.odpovedi.cz/­.../muzu-pouzit-mascarpone-nebo-ricottu-misto-tvarohu
Co je mascarpone? | Odpovědi.cz
Detail otázky na Odpovědi.cz od uživatele v kategorii Jídlo a vaření – Ostatní jídlo a vaření. Počet odpovědí: 3.
www.odpovedi.cz/o­tazky/co-je-mascarpone-5
co je to mascarpone | Odpovědi.cz
LuciJe. Mascarpone je krémový italský sýr. V čechách ho lze zakoupit např. od firmy Italat, která dodává i do běžných supermarketů – hledejte průhledný kelímek …
www.odpovedi.cz/o­tazky/co-je-to-mascarpone
Co je to mascarpone? | Odpovědi.cz
Detail otázky na Odpovědi.cz od uživatele v kategorii Jídlo a vaření – Vaření a recepty. Počet odpovědí: 4.
www.odpovedi.cz/o­tazky/co-je-to-mascarpone-5

Další odpovědi
beliner

Zdravím, zde máte podrobnou odpověď:

Mascarpone – měkký sýr vyráběný z kravského mléka, ze smetany působením kyseliny vinné bez odstraňovaní syrovátky. Pochází z Lombardie (slovo Mascherpa označovalo v tamějším dialektu sýr ricotta). Historie jeho vzniku se datuje na přelom 16. a 17. století. Je jemné sladké chuti a nejčastěji se podává neupravené, jako příloha k salátům, k ovoci, s čokoládou, jako chuťovka k vínu. Také se používá jako přísada do pokrmů, hlavně dezertů. Nejznámější využití je pro slavný dezert Tiramisu. Mascarpone je bílé barvy, čerstvý voní jako smetana a často se smíchaný se sýrem ricotta používá namísto másla. Rychle se kazí, proto je zvykem vyrábět jej v zimě. Tento sýr lehce dostane příchuť jiného jídla a proto je potřebné ho skladovat odděleně. Mascarpone si můžeme připravit i doma.Ohřejeme 1 litr smetany na přibližně 90°C, přidáme 5 ml kyseliny citrónové nebo odpovídající množství citrónové šťávy a směs pomalu promícháváme cca 10 minut, dokud se smetana nesrazí. Směs necháme odkapat v utěrce.

kablik

dědku, máš stejný problém jako já, včera jsem hodinu listoval v receptech co je maskarpone protože jsem tuto „dobrotu“ nikdy nejedl na rozdíl od buraka a ostatních, v LIDLU ho totiž dnes nabízejí ve 250g balení za 26,90 moje žena mi ho koupila, tak timůžu popsat nejčerstvější dojem: je to velmi jemná smetanová pomazánka která nechutná ani vzdáleně po jakémkoli sýru, možná se dá použít k výrobě nějakých desertů, nevím ale vím že je velmi chutná namazaná na rohlíku nebo čerstvém chlebě posypaná drobnou pžitkou, je ji třeba lehce osolit protože je příliš jemná, zítra ji vyskouším smíchanou s nivou, určitě to bude lahoda, vyzkoušej to a určitě mi dáš zapravdu, takže dobrou chuť…

iceT

On si z nás dělá prdel…
Že je to tak,že si nás děláš prdel?Přiznej se .....

terry

Špatná kategorie. Patří do zábavy, neb si dělá čurinu :D.

elektrikář

Mascarpone je jemný sýr typu žervé lze jej tímto nahradit

anonym

iceT určitě si nás dobírá,za to mu přeju průjem hned po mascarpone at si to pak dlouze pamatuje