Kepler

Co má jasmínová rýže společného s jasmínem?

Proč se to tak jmenuje?

Nejlepší odpověď
Alesh

It gets the name „jasmine,“ however, not from its fragrance but from its color, which resembles the color of a jasmine flower.

Název „jasmín“ však není odvozen od jeho vůně, ale od jeho barvy, která připomíná barvu jasmínového květu.

Zdroj: https://www.thes­pruceeats.com/co­oking-with-jasmine-rice-2355377

Další odpovědi
Arne1

Protože je ochucená / ovoněná jasmícem

cochee

Při vaření a po uvaření velmi jemně voní a některým lidem to připomíná aroma jasmínu. Ale jasmín se do ní skutečně nepřidává :)

aliendrone

Páč nwm jak voní jasmín (nebo možná jo, ale nevzpomínám si, muehehe), tak ti řeknu jen že podle sourosemetriky MŮŽE vonět po jasmínu (je jich vícero druhů, všem se říká jasminová, ale některé prý moc po jasmínu nevoní). Každopádně je to její PŘIROZENÁ vůně daná lokalitou pěstění, roste prý jen někde u čongů (ani tu lokalitu nwm). :)

Jediné co wm, že ji kupuji po 10kg pytlech v SAPA (u Ťamanů) a je nejen MOC gut, ale prý ideální na sklad do protiatomových krytů. :)

iceT

Nevím, ale jinou rýži už ani nekupuju, a to mi dřív nějak nechutnala. Možní je to rýžovarem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Arne: to se mi moc nezdá. Jasmín patří mezi nejdražší voňavkářské suroviny.