paul1

Je možné nahradit mascarpone jemným tvarohem?

Dobrý den,
není u nás (na vesnici) k dostání mascarpone. Manželka našla zajímavý recept na zákusek, kde tento sýr
uváděn jako ingredience. Je možné nahradit tento sýr jemným tvarohem, který u nás máme (vanička)? A co
se musí do tohoto tvarohu přidat, či jak ho jinak upravit? Mockrát díky, P.
Díky za rady, tady je odkaz na recepty s mascarpone:
https://www.to­precepty.cz/re­cept/24695-tiramisu-rolada-s-mascarpone/

Nejlepší odpověď
Kepler

Mascarpone se používá jako přísada do dezertů (např. tiramisu) a dortů.
Je bílé barvy, čerstvý voní jako smetana a často se smíchaný se sýrem ricotta používá namísto másla.
Takže si myslím, že měkký tučný tvaroh by jej mohl nahradit. Možná by to pro chuť chtělo přidat přepuštěné máslo, ale to už je na experimentování. Co je to za recept? Nadělal jsi mi chutě!
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mascarpone

Další odpovědi
ivzez

Také si myslím, že by šel použít jemný tvaroh nebo žervé.

A přimlouvám se za recept (jemný tvaroh mám doma). (–: