Co je mascarpone?

Nejlepší odpověď
kropitko

Na tuto otázku se tu odpovídalo a üž snad stokrát. Domnívám se, že když neumíte použít lištu k vyhledávání, že je Vám prd platný, že budete vědět co je mascarpone,,protože se zřejmě nezvládnete ani najíst.

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­54&q=mascarpo­ne&sa=Vyhledat

Další odpovědi
panenka

Na tuto otázku jsem zde už jednou odpovídala
Mascarpone je krémový čerstvý sýr vyráběný ze smetany, místem jeho původu je Lombardie. Slovo „mascherpa“ v tamním nářečí označovalo tvarohový sýr ricotta, extrahovaný dvojitým vařením ze zakysaného mléka – podmáslí, název ricotta zase pochází z latinského „recocta“, což znamená převařeno, nebo vařeno nadvakrát. Dnes se novodobé mascarpone vyrábí pod stejným názvem po celé Itálii.

Mascaropne se rychle kazí, proto se nejčastěji vyrábí v zimním období, u nás jej můžeme koupit v obchodě, nebo připravit doma, což není až tak extrémně složité. Stačí ohřát 1 litr smetany na cca. 90°C, přidat 5 ml kyseliny citrónové, nebo odpovídající množství citrónové šťávy a směs pomalu promíchávat po dobu 10 minut, dokud se smetana nesrazí. Vzniklou sýrovou směs následně necháme odkapat v utěrce.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ co-je-mascarpone-3

anonym

Mascarpone je jemný, krémový čerstvý sýr vyráběný ze smetany působením kyseliny vinné bez odstraňovaní syrovátky. Pochází z Lombardie (slovo Mascherpa označovalo v tamějším dialektu sýr ricotta), dnes se však vyrábí po celé Itálii. Mascarpone se používá jako přísada do dezertů (např. tiramisu) a dortů.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mas­carpone