Lumpy

Myslíte si že existuje posmrtný život?

Prosil bych odpovědí od lidí, kteří jsou různého náboženství:)

Nejlepší odpověď
quentos

v posmrtný život věřím; k žádnému náboženství se nehlásím, ale věřím, že Bůh je. Tak nevím, kam byste mě zařadil ;{)>
Prostě mi nějak nejde na rozum myšlenka, že bychom před narozením ani po smrti NIKDE nebyli – to mi přijde absurdní. Nevěřím na nebe ani na peklo, ale mám za to, že se po smrti zkrátka do někoho dalšího převtělím; o reinkarnaci neboli převtělování tedy nepochybuju.
Nejbližší náboženský směr je mi ten zcela nový, který představil v trilogii „Hovory s Bohem“ Neale D. Walsch – ale jestli si jeho vyznavači nějak oficálně říkají, to netuším. Podle něj posmrtný život existuje, ale s tím, že si „oficiálně“ neneseme žádné „břímě“ hříchů z minulých životů – pouze tehdy, pokud si to sami myslíme.

Další odpovědi
Jahoda

Já věřící nejsem a na posmrtný život nevěřím. Naopak někdo v něj věří a já ho neodsuzuji. Právo na názor má každý a já to samozřejmě beru 🙂

KdoSiOdJinud

v posmrtný život také nevěřím, dle mého názoru je náboženství jen nástroj manipulace s lidmi, neříkám že špatný – ovlivnění někoho aby věřil že „vše“ bude dobré mu psychicky ulehčí a je víc „v pohodě“

iwetax

Spíš v něj doufám, přijde mi líto, že tady jednou nebudu. Jsem nevěřící.

aramah

Můj můž věří ale já ne!

anonym

nejsem křesťan ani vědomě neuctívám jiné náboženství, ale svým způsobem bych byl rád kdyby vědomí každého z nás nepřišlo po smrti jen tak nazmar. Když něco ztratíte je to pokaždé škoda, a když se po dlouhych letech co jeji pritomnost povazujete za samozrejmou ztratí celá jedna lidská duše je to na mašli …

Jestliže je naše vědomí, jakkoliv ho vnímáme jako něco unikátního a víceméně nezávislého na okolí i na vlastní tělesné schránce prolezlé ke stáru chorobami, tvořeno procesy odehrávajícími se v lidském mozku, pak patrně nezbývá, než se smířit s tím, že po smrti kdy mozek přestává fungovat už žádná forma ve které by vědomí dokázalo přežít neexistuje … nikdo to však neví s jistotou.

Každopádně ale nikdy nebojujte za příslib posmrtného života jako to dělají a dělali mnozí … važte si toho, který vnímáte právě teď 🙂

oskar

Ano věřím.

anonym

DOBRÝ DEN.NEJENŽE VĚŘÍM,ALE TAKÉ VÍM.KUPTE SI PÍSMO SVATÉ TO JEST BIBLI A S OTEVŘENÝM SRDCEM POZNAT SKUTEČNOU PRAVDU,ČTĚTÉ!NE­POCHYBUJTE O PRAVDĚ KTERÁ V BOŽÍM SLOVU JE NAPSÁNA A NEVĚŘTE LIDEM,KTEŘÍ ŘÍKAJÍ,ŽE TUTO KNIHU NAPSALI LIDÉ A ŽE BŮH TEDY NÁŠ STVOŘITEL NEEXISTUJE.V TÉTO KNIZE SE DOČTETE V DUCHU A V PRAVÉ PRAVDÉ O BOHU JAKÝ OPRAVDU JE A KDO JE.TAKÉ SE DOČTETE O VŠEM CO BYLO,JE A BUDE!NEJSEM SEKTÁŘKA ANI MODLÁŘKA ANI KATOLIČKA ANI LHÁŘKA.Z BOŽÍ MILOSTI JSEM ČLOVĚK VÍRY,KTERÁ JE NEBESKÉMU BOHU KAŽDÝ DEN BLÍZKO,MODLÍ SE,ČTE BIBLI,STÝKÁ SE S OSTATNÍMI SKUTEČNÝMI KŘESŤANY A TOUŽÍ ABY VŠICHNI LIDÉ NA TÉTO ZEMI POZNALI SKUTEČNOU PRAVDU,KTERÁ JE VYSVOBODÍ.PŘEJI VÁM VŠE NEJLEPŠÍ-ZAJ-PO

Zdroj: víra,pravda,bible skušenost s BOHEM

ValkyraR

Ke křesťanství opravdu netíhnu a Islám je mi vzdálený.Pro mě je nejpřijatelnější Buddhismus nebo Hinduismus a šintoismus.Jsou to mírumilovná náboženství a v jejich jméně nebyly vedeny žádné války a pochybné uskutečňování lidských tužeb a propagace egoistického zla. Z tohoto důvodu s posmrtným životem jako takovým dle křesťanství nesouhlasím a nevěřím v něj.Spíše věřím na reinkarnaci-převtělení.Podle mě totiž ani není možné,že když odejde duše a tělo,tak duše zakrní kdesi v ráji nebo pekle.Mimo to, zákon o zachování energie mluví jasně.A co je člověk a jeho myšlenky? Jen energetický tok elektrických impulsů.Optejte se prosím klidně kvantového fyzika a zřejmě nebude mít jiný názor.