Avatar uživatele
Lumpy

Myslíte si že existuje posmrtný život?

Prosil bych odpovědí od lidí, kteří jsou různého náboženství:)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, anonym před 5071 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

v posmrtný život věřím; k žádnému náboženství se nehlásím, ale věřím, že Bůh je. Tak nevím, kam byste mě zařadil ;{)>
Prostě mi nějak nejde na rozum myšlenka, že bychom před narozením ani po smrti NIKDE nebyli – to mi přijde absurdní. Nevěřím na nebe ani na peklo, ale mám za to, že se po smrti zkrátka do někoho dalšího převtělím; o reinkarnaci neboli převtělování tedy nepochybuju.
Nejbližší náboženský směr je mi ten zcela nový, který představil v trilogii „Hovory s Bohem“ Neale D. Walsch – ale jestli si jeho vyznavači nějak oficálně říkají, to netuším. Podle něj posmrtný život existuje, ale s tím, že si „oficiálně“ neneseme žádné „břímě“ hříchů z minulých životů – pouze tehdy, pokud si to sami myslíme.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jahoda

Já věřící nejsem a na posmrtný život nevěřím. Naopak někdo v něj věří a já ho neodsuzuji. Právo na názor má každý a já to samozřejmě beru 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
KdoSiOdJinud

v posmrtný život také nevěřím, dle mého názoru je náboženství jen nástroj manipulace s lidmi, neříkám že špatný – ovlivnění někoho aby věřil že „vše“ bude dobré mu psychicky ulehčí a je víc „v pohodě“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

Spíš v něj doufám, přijde mi líto, že tady jednou nebudu. Jsem nevěřící.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Můj můž věří ale já ne!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

nejsem křesťan ani vědomě neuctívám jiné náboženství, ale svým způsobem bych byl rád kdyby vědomí každého z nás nepřišlo po smrti jen tak nazmar. Když něco ztratíte je to pokaždé škoda, a když se po dlouhych letech co jeji pritomnost povazujete za samozrejmou ztratí celá jedna lidská duše je to na mašli …

Jestliže je naše vědomí, jakkoliv ho vnímáme jako něco unikátního a víceméně nezávislého na okolí i na vlastní tělesné schránce prolezlé ke stáru chorobami, tvořeno procesy odehrávajícími se v lidském mozku, pak patrně nezbývá, než se smířit s tím, že po smrti kdy mozek přestává fungovat už žádná forma ve které by vědomí dokázalo přežít neexistuje … nikdo to však neví s jistotou.

Každopádně ale nikdy nebojujte za příslib posmrtného života jako to dělají a dělali mnozí … važte si toho, který vnímáte právě teď 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Ano věřím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

DOBRÝ DEN.NEJENŽE VĚŘÍM,ALE TAKÉ VÍM.KUPTE SI PÍSMO SVATÉ TO JEST BIBLI A S OTEVŘENÝM SRDCEM POZNAT SKUTEČNOU PRAVDU,ČTĚTÉ!NE­POCHYBUJTE O PRAVDĚ KTERÁ V BOŽÍM SLOVU JE NAPSÁNA A NEVĚŘTE LIDEM,KTEŘÍ ŘÍKAJÍ,ŽE TUTO KNIHU NAPSALI LIDÉ A ŽE BŮH TEDY NÁŠ STVOŘITEL NEEXISTUJE.V TÉTO KNIZE SE DOČTETE V DUCHU A V PRAVÉ PRAVDÉ O BOHU JAKÝ OPRAVDU JE A KDO JE.TAKÉ SE DOČTETE O VŠEM CO BYLO,JE A BUDE!NEJSEM SEKTÁŘKA ANI MODLÁŘKA ANI KATOLIČKA ANI LHÁŘKA.Z BOŽÍ MILOSTI JSEM ČLOVĚK VÍRY,KTERÁ JE NEBESKÉMU BOHU KAŽDÝ DEN BLÍZKO,MODLÍ SE,ČTE BIBLI,STÝKÁ SE S OSTATNÍMI SKUTEČNÝMI KŘESŤANY A TOUŽÍ ABY VŠICHNI LIDÉ NA TÉTO ZEMI POZNALI SKUTEČNOU PRAVDU,KTERÁ JE VYSVOBODÍ.PŘEJI VÁM VŠE NEJLEPŠÍ-ZAJ-PO

Zdroj: víra,pravda,bible skušenost s BOHEM

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ValkyraR

Ke křesťanství opravdu netíhnu a Islám je mi vzdálený.Pro mě je nejpřijatelnější Buddhismus nebo Hinduismus a šintoismus.Jsou to mírumilovná náboženství a v jejich jméně nebyly vedeny žádné války a pochybné uskutečňování lidských tužeb a propagace egoistického zla. Z tohoto důvodu s posmrtným životem jako takovým dle křesťanství nesouhlasím a nevěřím v něj.Spíše věřím na reinkarnaci-převtělení.Podle mě totiž ani není možné,že když odejde duše a tělo,tak duše zakrní kdesi v ráji nebo pekle.Mimo to, zákon o zachování energie mluví jasně.A co je člověk a jeho myšlenky? Jen energetický tok elektrických impulsů.Optejte se prosím klidně kvantového fyzika a zřejmě nebude mít jiný názor.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek