Avatar uživatele
ananas9

Co si myslíte o buddhismu?

Jsem buddhistka jen půl roku,ale setkala jsem se z lidma kteří buddhismus v ČR neberou.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kapka, Agneta před 3366 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tatanka

O budhismu si nemyslím nic špatného.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mirdas

Zcela jej respektuji.
Když už v něco věřit tak především sám sobě a v to lepší ve mně i pomocí určité cesty, než věřit v někoho, v něco a někdy dokonce to mít za povinost!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Buddhismus je součástí celkového náhledu/osvícení na svět,ale do ČR moc neladí,když tě to baví…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Buddhismus je duchovně-filosofický systém. Osobně proti němu nic nemám. Navštívil jsem různé země, kde uznávají různou víru. Porovnám-li islám, křesťanství tak budhismus vychází nejlépe. Na rozdíl od ostatních náboženských nauk je nejméně agresivní a neohrožuje společenství lidí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

nejedná sa ani tak o náboženstvo, ktorým vlastne buddhizmus v pravom slova zmysle ani nie je, ale o nejaku trpiteľskú filozofiu, filozofiu, že sebavýchovou – vlastným utrpením – dosiahnete nirvánu.

no a to dnes, v konzumnej spoločnosti, akosi nie je pochopiteľné.
ani sa nedivím, tiež mi to nevonia.

myslím, že život prináša dosť utrpenia, neviem, prečo by som si ho mal ešte pridávať sám.

niečo iné je sebavýchova, hľadanie, nachádzanie a uplatnenie nejakých mravných princípov v praxi. to sa dá nájsť i inou cestou, ako je cesta utrpenia.
a najmä takéto poznanie môže ovplyniť i iných, na rozdiel od sebautrpenia.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Náboženstvi jako každé jiné,pokud se stoho nestane fanatismus a vew jménu náboženství se nepáchají zvěrstva.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Napsala bych to co suaseda a pak mirdas, protože taky nemám rada, když mi někdo něco cpe.
Buddhismus v ČR spousta lidi brát nebude, protože tu jednoduše nemá kořeny. Ještě naší dedove a babičky jsou/ byli většinou aktivní křesťané, takže i ateisté určité maji svoje předky radi a respektují jejich viru. A slavime spis ty vánoce než třeba buddhistické svátky. No a je porad ještě i dost aktivních křesťanů.
Na druhou stranu i buddhisté v ČR určite jsou, pro spoustu lidi je to právě přijatelnější alternativa v co věřit nebo jak zit, když se jim na křesťanství cokoli nelíbí.
Nejsem žádný teolog, je to jen můj názor. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Buddhismus je super. Vychází z hinduismu, a můžeš si sestavit „vlastní plán“ jak to potřebuješ, bez zákazů. To, že můžeš jíst například maso, ale nesmíš zabíjet, musíš chápat sama – jak chceš, bez zákazů, ty musíš vědět jak co dělat, a pokud teď děláš chyby, tak se z nich jednou sama poučíš…duchovno tě samo poučí a povede, i bez jakéhokoliv kontaktu s buddhisty – nemusíš jít cestou Siddhárthy Gautama, můžeš mít svoji cestu…:DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Každý má svobodu vyznání, tak neřeš, co si myslí ostatní. Možná to někdo nebere, pokud si myslí, že pořád hledáš a za půl roku budeš vyznávat něco jiného …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek