peterd108

Věříte v posmrtný život?

Nedávno jsem četl článek, že několik hodin po smrti člověka (nebije mu srdce) určitá část mozku stále funguje. Myslíte, že posmrtný život může existovat?

Odpovědi
klumprt

Tak smrt není záležitostí okamžiku, jde o postupný proces. Je známo, že i mrtvému člověku ještě docela dlouho rostou vlasy a nehty. Pokud je nějaká zbytková aktivita v mozku několik hodin po smrti, mám za to, že bude spojena s hlubokým bezvědomím a současnými nevratnými změnami na jiných mozkových buňkách. Z praktického hlediska se určitě nebude jednat ani o život ani o naději ho nějak vzkřísit. Spíš je to takový vyhasínající krb, s pár žhavými uhlíky v popelu. Z toho už oheň neuděláš.

ivzez

Ne.

Kajoch

Ne,ty ano?

marci1

Můžeme věřit a nemusíme. Nikdo z těch, kteří ukončili svůj pozemský život, nám to nemůže potvrdit. 🙂

Shoehardt

Ano.
V jistém energetickém smyslu věřím na posmrtnou existenci.

Rokio

Posmrtný život existuje.

Proč by jinak člověk konal dobré skutky a snažil se být dobrým člověkem, když by za to nebyla žádná odměna v podobě dobrého posmrtného života.

Vzhledem k tomu, že připouštím i možnost neexistence posmrtného života, tak čekám, až bude vynalezená nesmrtelnost a nechám ze sebe udělat kyborga.