Avatar uživatele
vlkadam10

Existuje něco po smrti?

Ahoj. Chtěl bych se vás zeptat co si myslíte o posmrtném životě?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? aramah, suaeda, IK, anonym před 4398 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Na toto téma se zde již mnohokrát odpovídalo. Podívej se do odkazu, tam si počteš.:-)

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­123&q=Posmrtn%C3%BD+%­C5%BEivot&sa=Vyh­ledat

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Na tohle téma jsem ještě neodpovídala, tak si to risknu. Jinak doporučuji modrou lištu a projít si všechny odpovědi.
Můj názor je, že žádný mrtvý Ti nepoví, co je po smrti. Je to tak správné a je to dobře.
Kdo chce věřit na posmrtný život, ať věří. Já mám spíše názor, že člověk by se měl snažit žít teď a tady, jako by žádnou jinou šanci neměl. Jenom tak má totiž život smysl. Čekat na to, že něco se vyřeší po mé smrti nebo v příštím životě, to považuji za záležitosti životu odporující.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

ten kdo věří tak si myslí, že ano..
já jsem ateista a vím, že nic neexistuje..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Podle mne ano.
Klid.
Vlastní filozofie.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Náboženství, jako je Islám a Křesťanství, straší lidi, že pokud nebudou žít podle jejich pravidel, že se po smrti budou na věky smažit v „pekle“… A když budou „poslušní“, tak za odměnu půjdou do „nebe“…
Na to přeci dospělý, nezmanipulovaný a rozumně uvažující člověk nemůže skočit..
Ale v jistém smyslu nesmrtelnost existuje. Naše atomy a energie po smrti těla nezmizí, jen se promění. Když zapálíš papír, shoří, ale nezmizí. Promění se v popel a kouř, jeho energie a atomy existují dál. A tak to bude i s námi. My jsme, byli a vždy budem součástí vesmíru. Takže naší smrtí opravdu nic nekončí.

Jako lidé bychom ale měli žít pouze teď a tady a ne v minulosti či budoucnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Možná je, možná neni

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kohut57

V otázce se ptáš, jestli něco existuje po smrti. Ano .Dále se ptáš, jestli existuje posmrtný  život. Ne. Tvoje otázky se tedy jakoby negují. Je to tedy tak : život v pozemském zjevném slova smyslu to není , existence v nehmotném , energeticko- ideovém smyslu ano.jsou to dimenze dnes ještě vědecky neprokázané, ale také nevyloučené. Věda má omezenější hranice, než umění či jiné transcendentní blíže verbálně obtížně specifikovatelné oblasti existence či snad lépe kontaktu ideí. Jestiže prokazování a měřitelnost umění je sporadickou záležitostí pak další ideové kontakty jakákoliv měřítka, hodnoty neznají a proto byť jen verbální postižitelnost je vlastně nemožná neexistující. Zjednodušeně, když něco nemůžeme postihnout neznamená, že to není. Mnozí máme empirii se zázraky s nevysvětlitelnem, ale těžko o tom vyprávět. Snad jen, když stejný prožitek či vjem má dva či více lidí. Bez drog bez manipulace virtuální realitou nebo jiným energeticko- biologickým ovládáním je možné tyto kontakty prožít za tohoto biologického života. Vždy tací lidé byli a jsou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
helcaify1

Myslím si,že se člověk po smrti narodí znovu v něco živého. Ale kdo ví. Tohle je jen má úvaha :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

Věřím že nejsem jenom tělo.
Doufám že to nebude moc nepříjemné.
Hledám způsob života který by měl přínos i v dalším životě ať je jakýkoliv.
Ke vzpomínkám na minulé životy se stavím nezaujatě. Pokud se z nich dá poučit tak fajn.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Tady se ptáš špatně.To je jediná otázka na kterou ti nikdo neodpoví.
I kdyby sebevíc chtěl :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Diskuze na toto téma je stálá.
Co je tam dál, to nikdo neví. Různá náboženství se nám snaží sice něco navrhovat (nebe, peklo, reinkarnace) ale… Stejně se všichni bohužel (nebo bohudíky) časem dočkáme či naopak nedočkáme odpovědi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek