Rokio

Myslíte si, že jsem dobrý křesťan?

Tak v prvé řadě věřím v Ježíše Krista, což je základ. Samozřejmě neuznávám existenci jiných bohů a nerespektuji jiné náboženství jako rovné tomu křesťanskému. Boží jméno nadarmo beru jen výjimečně. Používám místo toho jiné slušné klení a to jen občas. Jinak sprostě moc nemluvím. V neděli nechodím do práce. Ctím svoji matku. Té dávám půlku svého ID, příspěvek na moji léčbu a byl jsem ochotný platit jí i příspěvek na moji stravu, mamka to ale odmítla. Rovněž jí mám samozřejmě rád, a dokonce jsem napsal nepřímo závěť, ve které je mamka oprávněná osoba. Pokud zemřu, mamka dostane teď 25.000 Kč, což je hodnota mého doplňkového penzijního spoření. Nikdy jsem nepromluvil křivého svědectví vůči bližnímu svému. Nepožádal jsem manželky bližního svého. Také nežádám statku svého bližního. Nakonec chci dodat, že jsem zatím nikoho nezabil, nechodím do bordelu a nekradu v obchodech, ani jsem nevyloupil banku.
– S dodržováním desatera nemám tedy velké problémy. Jen občas některé pravidlo desatera poruším. --

Co se týče sedmi hlavních hříchů, tak s pýchou mám problémy. Lakomec nejsem. Dělím se o svůj ID rovným dílem a myslím na svátky a narozeniny své rodiny. Pokud jde o závistivost, tak zde nevím, jestli jsem závistivý, ale neústí u mě ke krádeži či sabotáži. U hněvu si také nejsem jistý, ale nikdy jsem nebyl trestán za násilný trestný čin, či přestupek. Smilstva se nedopouštím, protože nemám přemrštěnou touhu po sexu. Nestřídmý jsem a jsem poměrně líný.

-- Se sedmi hlavní hříchy má nějaké problémy, ale ještě to není tak zlé. --

Na čem myslíte, že bych měl jako věřící pracovat?

Nejlepší odpověď
ivzez

Nejsi dobrý křesťan a navíc lžeš sám sobě.

Co byly tvé úvahy o babiččině domě jiného,
než žádost statku tvého bližního?

klení jako klení, je jedno, že bez vulgarismů.
(Copak nevíš, že „slušné klení“ neexistuje?)

Schvaluješ sebevraždu, …

A podobných věcí máš víc.

Další odpovědi
annas

Myslím, že prohřešků máte dost.

"V Matoušově evangeliu také stojí, že si máme dávat pozor na falešné proroky, kteří se tváří jako křesťané, ale neřídí se Božím Slovem:

„Dávejte si pozor na falešné proroky, kteří k vám přicházejí v ovčím rouše, ale uvnitř jsou to draví vlci.“
Matouš 7,15

Názory na sebrevraždu, zapsal jste si osoby, které byste zavraždil, ani sebechvála není vhodné pro křesťana. Nemáte občas hříšné myšlenky?

Nedávno jste psal o přechodu, pro chodce, svýám způsobem ohrožujete lidi.

Byl jste pokřtěný, u sv. přijímání, či biřmování? Až se budete ženit – měl byste přijmout požehnání kněze.

Záleží na tom, jak se cítíte vy, z vašich projevů nemůžeme vše posoudit.

Je důležité být dobrým člověkem, který naíc věří v posmrtný život a spasení duše. Ještě se pravidelně modlit a obracet se k Bohu.

Drap

Ještě by bylo dobré, vylepšit věci v kterých chybuješ, nepoužívat ani slušné klení, přestat být líny, navštěvovat pravidelně bohoslužby a občas zajít ke zpovědi.

xxx3

To ti tady asi nikdo neřekne. Jediný, kdo může soudit křesťany, je přece Bůh ;)

anonym

Na všechny otázky které v tomto příspěvku zazněly si musíš odpovědět sám

Roman71

Rokio, čti Bibli a uplatňuj Boží morální zákony a zásady. Zda to v tvém případě někam povede, zhodnotí sám Bůh a Ježíš Kristus. Buď tě bude chtít mít ve své pozemské rodině Božích ctitelů a nebo ne :)