R.

Lze ještě teď přestoupit na jinou střední školu ?

Dobrý den,
kamarádka by měla po prázdninách nastoupit na Obchodní akademii,nedaleko od nás,jenže až teď o prázdninách si začala uvědomovat jak obtížné to bude mít s dojížděním a na internát jít nechce,tak s rodiči uvažovali o tom,zda by ještě teď nešlo přehlásit se na jinou školu a pokud ano tak jakým způsobem postupovat,ještě taky řešili problém se zápisovým lístkem,jelikož kamarádka si jej prvně dala na jinou školu a pak,když se v druhém kole dostala na OA tak jej převezla zase tam,jenže tím vlastně využila obě možnosti které na zápisovém lístku jsou k vyplnění.
Předem děkuju za jakékoliv reakce a rady..
Doplňuji:
Děkuju za reakce,s kamarádkou jsme teď psali mail řediteli gymnázia s dotazem ohledně toho přestupu a odepsal nám,že máme zaslat co nejdříve na adresu školy vytisknutou žádost o přestup,jenže když jsem na internetu našla jednu žádost,tak na jejím konci je ikonka ,,vyjádření ředitele školy z níž žák přestupuje" tak se chci zeptat jeslti je to povinné a bude tudíž muset zajet ještě na tu školu na kterou měla nastoupit po prázdninách původně.

Nejlepší odpověď
baghira

Na jinou školu lze samozřejmě přestoupit kdykoliv, i v průběhu školního roku. Jediný problém je, zda ji ta druhá škola přijme. Záleží víc na dohodě než na formalitách jako je zápisový lístek apod.

Internát není nic strašnýho, ať to bere pozitivně, aspoň se naučí samostatnosti.

Další odpovědi
anonym

Nejdulezitejsi je , aby si kamaradka zajela do te skoly , kam by chtela nastoupit a tam se domluvit, jestli ji prijmou. Pak uz se staci jen odhlasit na te stare a je vyreseno. -iv-
Doplňuji:
Ano. Jestli to tam je tek napsane , tak jo. Oficialne se tim odhlasi z te puvodni , do ktere byla prijata. Kamaradka at se neboji ( asi se ji tam nechce ) , ale nebude prvni , ani posledni. Nikdo ji hlavu neutrhne. … 🙂
Studenti obcas prestupuji sem atam , at uz z jakeholoviv duvodu a nikdo to nijak moc neresi. je to jako v budoucnu zmena zamestnani. 🙂 -iv-